Umowa podpisana. W czerwcu ruszają prace przy przebudowie ulicy Grunwaldzkiej

Umowa podpisana. W czerwcu ruszają prace przy przebudowie ulicy Grunwaldzkiej
Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz i Prezes Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Małgorzata Bogdał podpisali w czwartek 13 maja umowę z wykonawcą przebudowy niemal 2 kilometrowego odcinka ulicy Grunwaldzkiej firm PRD Nowogard. – Wszyscy czekaliśmy na tę inwestycję od dawna – powiedział prezydent Janusz Żmurkiewicz i dodał: – Niestety, w czasie jej trwania nie da się uniknąć uciążliwości komunikacyjnych. Dlatego proszę mieszkańców i innych użytkowników o cierpliwość oraz wyrozumiałość.

O to samo zwróciła się Prezes PRD Nowogard Krystyna Łazarz. Zapewniła też, że pracownicy jej firmy będą starali się tak zorganizować objazdy, aby w miarę możliwości te utrudnienia były jak najmniej kłopotliwe.

Prace przy nowej organizacji ruchu są już w trakcie. O szczegółach będziemy szeroko informowali, jak tylko przygotowana organizacja zostanie zatwierdzona.

Koszt inwestycji to 34,6 mln złotych. Z budżetu miasta wydanych zostanie około 12,1 mln złotych. Pozostała część (22,5 mln złotych) pokryta zostanie z dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Interreg V A w wysokości niema aż 4 mln euro. A kolejne 5 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
Umowa podpisana. W czerwcu ruszają prace przy przebudowie ulicy Grunwaldzkiej [1]

Inwestycja będzie prowadzona wspólnie przez Miasto i Zakład Wodociągów i Kanalizacji, który zajmie się wymianą sieci wodno – kanalizacyjnych biegnących pod jezdnią. Wymieniona będzie także sieć gazowa.
Nowa jezdnia będzie miała wzmocnioną konstrukcję. W rejonie skrzyżowania z ulicą Nowokarsiborską będzie poszerzona o dodatkowy pas ruchu dla lewoskrętu.

Powstaną również wyspy dzielące poszczególne kierunki ruchu w rejonie skrzyżowania z ulicą Grodzką.
Przebudowane będą także chodniki i ścieżka rowerowa, zatoki postojowe i zatoki autobusowe oraz zjazdy do posesji. Po obu stronach ulicy zainstalowane będzie też nowe oświetlenie uliczne (LED).Umowa podpisana. W czerwcu ruszają prace przy przebudowie ulicy Grunwaldzkiej [2]

Na odcinku od przejścia granicznego do skrzyżowania z ulicą Krzywą jezdnia zostanie wzmocniona i poszerzona z 5,5 do 6,5 m. Natomiast na odcinku od ul. Krzywej do Nowokarsiborskiej przebudowana jezdnia będzie miała 6,5 m szerokości, a na odcinku Nowokarsiborska – 11 Listopada szerokość jezdni wyniesie 7 m.

Chodnik i ścieżka rowerowa będą miały po 2 metry szerokości, a od jezdni będzie oddzielał je pas zieleni.

Tekst i zdjęcia BIK Urząd Miasta Świnoujście Źródło: iswinoujscie.pl