Utrudnienia w ruchu związane z obchodami Święta Marynarki Wojennej i pokazem techniki wojskowej w Świnoujściu

Utrudnienia w ruchu związane z obchodami Święta Marynarki Wojennej i pokazem techniki wojskowej w Świnoujściu
W związku z obchodami Święta Marynarki Wojennej oraz planowanym pokazem techniki wojskowej, mieszkańcy i kierowcy w Świnoujściu muszą być przygotowani na pewne utrudnienia w ruchu drogowym. W celu zapewnienia bezpieczeństwa i sprawnego przeprowadzenia wydarzeń, władze miasta podjęły decyzję o zamknięciu odcinka ulicy Wybrzeże Władysława IV.

Zamknięcie jezdni będzie obowiązywało od godziny 20:00 dnia 23 czerwca 2023 r. do maksymalnie godziny 8:00 dnia 25 czerwca 2023 r. Konkretnie dotyczy to odcinka ulicy Wybrzeże Władysława IV pomiędzy wyjazdem ze stacji paliw Orlen a skrzyżowaniem z ulicami Wybrzeże Władysława IV – Bohaterów Września. Jest to spowodowane koniecznością zabezpieczenia terenu i przygotowania go na potrzeby ceremonii oraz pokazu techniki wojskowej.

Aby minimalizować utrudnienia dla kierowców, została wyznaczona alternatywna trasa objazdu. Kierowcy powinni korzystać z ulic Jana z Kolna i Bohaterów Września, które stanowią alternatywną drogę dla zamkniętego odcinka. Dodatkowo, komunikacja autobusowa będzie miała swoją trasę objazdową, która w przypadku zamkniętego odcinka będzie prowadzić ulicą Mieszka I. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli korzystać z usług transportu publicznego bez większych utrudnień.

Zamknięcie odcinka ulicy Wybrzeże Władysława IV może wpłynąć na ruch w okolicy, dlatego zaleca się kierowcom i mieszkańcom, którzy planują podróżować w tym czasie, aby zaplanowali dodatkowy czas na dotarcie do swoich celów i byli świadomi ewentualnych zmian w trasach autobusowych. Ważne jest, aby zachować cierpliwość i stosować się do wskazówek służb porządkowych, które będą dyrygować ruchem drogowym.

Obchody Święta Marynarki Wojennej oraz pokaz techniki wojskowej są ważnymi wydarzeniami dla miasta Świnoujście i społeczności lokalnej. Choć utrudnienia w ruchu mogą być nieco uciążliwe, warto pamiętać, że mają one na celu zapewnienie bezpieczeństwa i sprawne przeprowadzenie tych wyjątkowych wydarzeń.

Wszystkich mieszkańców i odwiedzających miasto prosimy o wyrozumiałość i współpracę podczas tego czasu.

Mamy nadzieje że wszyscy zrozumieją konieczność wprowadzenia tych tymczasowych utrudnień w ruchu i że będą gotowi do podjęcia dodatkowych środków ostrożności oraz dostosowania swoich planów podróży. Dzięki współpracy i zrozumieniu mieszkańców, obchody Święta Marynarki Wojennej oraz pokaz techniki wojskowej będą mogły odbyć się w bezpieczny i efektywny sposób.Źródło: iswinoujscie.pl