Uznam Arena czeka na zniesienie obostrzeń

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [25.01.2021, 21:47:02] • Świnoujście

Uznam Arena czeka na zniesienie obostrzeń

fot. BIK UM Świnoujście

Nowoczesny basen z dwoma nieckami, ruchomym dnem i masażerami, fińska sauna, równie nowoczesna hala sportowa z boiskami do piłek nożnej, siatkowej, koszykówki, ręcznej oraz tenisa i badmintona oraz ścianką wspinaczkową, siłownia – tak w skrócie można opisać nowy kompleks sportowo – rekreacyjny Uznam Arena przy ulicy Grodzkiej. Obiekt jest już gotowy i przekazany w administrację OSIR Wyspiarz. Będzie można z niego korzystać, gdy tylko poluzowane będą obecne obostrzenia z powodu Covid-19.

To pierwszy taki obiekt w Świnoujściu. Już w holu wzrok przykuwa podświetlana różnymi kolorami, wodna ściana. Kolejną ścianę zdobi specjalnie zakonserwowany zielony chrobotek. W części basenowej znajdują się trzy niecki. Wszystkie są podświetlane i wyposażone w podwodne kamery, dzięki którym ratownicy mogą na bieżąco monitorować co dzieje się na dnie. Jedna niecka ma ruchome dno, którym można regulować jej głębokość od 2 metrów do zera. W małej niecce zamontowane są masażery do pleców i karku oraz tzw. wodospad. Woda w basenach jest dodatkowo dezynfekowana lampami UV. Tuż obok znajduje się pomieszczenie z fińską sauną

Uznam Arena czeka na zniesienie obostrzeń

fot. BIK UM Świnoujście

Niewątpliwą ozdobą wszystkich basenów jest wielka mozaika, wykonana na podstawie obrazu świnoujskiego artysty Jana Bociągi, zatytułowanego „Nad zalewem”. To nawiązanie do poprzedniego miejskiego basenu przy ulicy Żeromskiego, gdzie również jedną ze ścian zdobi mozaika pana Jana.

Uznam Arena czeka na zniesienie obostrzeń

fot. BIK UM Świnoujście

– Wierzę, że ta obecna będzie znakiem rozpoznawczym basenu, a także symbolem talentu i twórczości naszego świnoujskiego artysty – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

Basenom towarzyszą oczywiście przebieralnie z systemem szafek otwieranych elektronicznie na specjalną opaskę, którą będzie miał każdy korzystający z basenów.

Uznam Arena czeka na zniesienie obostrzeń

fot. BIK UM Świnoujście

– Ta opaska będzie spełniała również inne funkcje – dodaje Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska. – Korzystający z basenów będą mogli dzięki niej w każdej chwili sprawdzić, ile jeszcze pozostało im czasu.

W drugiej części Uznam Areny znajduje się hala sportowa z 130 miejscami dla publiczności oraz ścianką wspinaczkową, z której jednocześnie może korzystać do 10 osób. Od reszty hali będzie oddzielna specjalną, opuszczaną kurtyną. Ścianka powstała w ramach Budżetu Obywatelskiego. Wniosek, złożony w tej sprawie przez Arkadiusza Malińskiego, w głosowaniu mieszkańców zdobył 731 głosów.

Uznam Arena czeka na zniesienie obostrzeń

fot. BIK UM Świnoujście

– Wszystko jest gotowe, pracownicy OSiR Wyspiarz z Ewą Wileńską jako kierownikiem na czele gotowi na przyjęcie korzystających z obiektu – mówi Barbara Michalska. – Jak tylko będzie to możliwe (chodzi oczywiście o pandemię i związane z nią ograniczenia) Uznam Arena zostanie oficjalnie otwarta.

Uznam Arena czeka na zniesienie obostrzeń

fot. BIK UM Świnoujście

Uznam Arena w pigułce:
Powierzchnia użytkowa kompleksu sportowego 3.285,90 metrów kwadratowych
Sala sportowa z holem i zapleczem – 1.755,50 metrów kwadratowych
Pływalnia z zapleczem – 1.530, 40 metrów kwadratowych
Projektant: MRZEWA Architekci z Łodzi
Generalny wykonawca: MIRBUD ze Skierniewic
Koszt inwestycji: 42 mln złotych brutto (razem z zagospodarowaniem terenu wokół oraz budową drugiego wielofunkcyjnego boiska na zewnętrz obiektu).
Inwestor: Gmina Miasto Świnoujście
Dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych – Ministerstwo Sportu 4,5 mln złotych do budowy basenu

Tekst i zdjęcia BIK Urząd Miasta Świnoujście

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl