V z BTS debiutuje z „Layover”

09/08/23

V z BTS debiutuje z „Layover”

Członek legendarnej już k-popowej grupy BTS – V – nareszcie prezentuje swój solowy album! Premierze „Layover” towarzyszy teledysk do utworu „Slow Dancing”.

Już sam tytuł albumu sugeruje, aby znaleźć czas na mały postój w podróży – przerwę, w trakcie której zastanowimy się nad sobą i swoimi celami, zanim wyruszymy w dalszą drogę. Tym samym V pokazuje nieznaną nam wcześniej, bardziej naturalną stronę samego siebie.

Wydawnictwo zawiera sześć utworów: „Rainy Days”, „Blue”, „Love Me Again”, „Slow Dancing”, „For Us” oraz bonusową wersję „Slow Dancing” w akompaniamencie fortepianu. Każda z piosenek (z wyjątkiem bonusowej) doczekała się oficjalnego teledysku.

– Ponieważ jestem ostatnim, który wydaje solowy album wśród członków BTS, denerwuję się, ale po kolei pokażę wszystkim, nad czym pracowałem – powiedział niedawno V. – Album „Layover” oddaje esencję tego, kim Kim Taehyung jest jako osoba. Jest świeży, zaskakujący i relaksujący.

„Pierwszy solowy album V, który naprawdę odzwierciedla osobisty gust i styl artysty”

Artysta współpracował z dyrektorką generalną i producentką wykonawczą ADOR, Min Hee-jin. Zgodnie z propozycją V, Min nadzorowała cały proces powstawania albumu, w tym muzykę, choreografię, projekty oraz promocję wydawnictwa.

Zamiast na jego zewnętrznym uroku, Min postanowiła skupić się na odzwierciedleniu wewnętrznego ja V. Wydawnictwo mocno zbliża fanów do artysty – zdjęcia koncepcyjne albumu przedstawiają go w zwyczajnych miejscach, w których czuje się po prostu swobodnie.

Głównym utworem z albumu jest „Slow Dancing” – utrzymany w romantycznym stylu soulowy kawałek, który przypomina lata 70. Zaimprowizowana sekwencja fletu pod koniec piosenki dopełnia atmosferę albumu. W oficjalnym teledysku do „Slow Dancing” możemy zobaczyć artystę w pięknej scenerii. Otoczony szmaragdowym oceanem na Majorce i kojącą melodią, V natychmiast wywołuje w widzach nostalgię.

11 sierpnia artysta podzielił się utworami „Rainy Days” i „Love Me Again”. Ten pierwszy łączy zniewalający jego wokal z odgłosami deszczu i codziennym białym szumem. „Blue” to nowoczesne spojrzenie na oldschoolowy R&B z wykorzystaniem głębokiego basu i perkusji. Niski głos artysty podkreślił „Love Me Again”, inspirowany R&B i soulem lat 70. kawałek z elementami gospel i jazzu. Ostatnim utworem jest „For Us” – naładowany emocjami pop-R&B kawałek, którego pełen metafor tekst poruszy każdego słuchacza. To jednak nie koniec – V postanowił zamknąć album dodatkowym utworem, wyjątkową wersją „Slow Dancing” z fortepianem. 

Tracklista:

1. Rainy Days

2. Blue

3. Love Me Again

4. Slow Dancing

5. For Us

6. Slow Dancing (Piano Ver.)
Źródło: Universal Music Polska