Venus i Jowisz w koniunkcji. Niezwykłe astronomiczne zjawisko świetnie widoczne nad plażą

Venus i Jowisz w koniunkcji. Niezwykłe astronomiczne zjawisko świetnie widoczne nad plażą
To prawdziwie kosmiczne zjawisko. Gratka dla miłośników astronomii! Przez ostatnie kilka miesięcy obie planety zbliżały się do siebie. I właśnie we czwartek nastąpił ten moment. Potężne planety naszego układu słonecznego znalazły się tuż obok siebie. Bezchmurne niebo i fantastyczny zachód słońca stały się idealnym dopełnieniem tego niebiańskiego spektaklu. A sprzyjająca pogoda przyciągnęła wieczorem na plaże setki spacerowiczów. Ci, którzy śledzą zjawiska na naszym nieboskłonie ciekawie zadzierali głowy. W ruch poszły migawki smart fonów.

W skali ziemskiej Wenus i Jowisza dzieliła ogromna przestrzeń. Jak obliczyli naukowcy, obie planety oddalone były od siebie o, bagatela 600 milionów kilometrów. Z ziemskiej perspektywy mogło się jednak wydawać, że planety są od siebie na przysłowiowe wyciągnięcie ręki.

Internet od razu zaroił się od zdjęć przesyłanych przez przechodniów, którzy dostrzegli nad głowami spotkanie dwóch sąsiadów naszego układu słonecznego. Podobno, na spacerze w takich okolicznościach wystarczy pomyśleć marzenie by doczekać wkrótce jego spełnienia. Ciekawe o czym pomyśleli nasi czytelnicy?

źródło: www.iswinoujscie.pl