W budynku mieszkalnym przy Kossaków paliło się poddasze! W środku znajdowała się 11 kilogramowa butla z gazem!

W budynku mieszkalnym przy Kossaków paliło się poddasze! W środku znajdowała się 11 kilogramowa butla z gazem!
Pożar w budynku mieszkalnym przy ulicy Kossaków postawił na nogi strażaków. Ogień pojawił się na poddaszu, a zagrożenie zlokalizowano w kuchni. Sytuacja była poważna, bo w środku znajdowała się 11 – kilogramowa butla z gazem propan – butan. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał, wszyscy mieszkańcy opuścili budynek jeszcze przed przejazdem strażaków na miejsce

Strażacy po przyjeździe na miejsce natychmiast wynieśli na zewnątrz butlę z gazem i schłodzili ją wodą.

Po ugaszeniu pożaru przewietrzono cały budynek usuwając zadymienie. Dokonano także częściowej rozbiórki sufitu oraz ścian w celu odnalezienia i ugaszenia ukrytych zarzewi pożaru. Pomieszczenia sprawdzono kamerą termowizyjną oraz miernikiem wielogazowym – nie stwierdzono widocznych oznak pożaru. Zastosowane środki techniczne nie ujawniły żadnych oznak pożaru, które uzasadniałyby dalsze prace rozbiórkowe w obiekcie. Miejsce zdarzenia pisemnie przekazano właścicielowi mieszkania z zaleceniem dozorowania pogorzeliska, po czym strażacy wrócili do jednostek – poinformował oficer prasowy KM PSP w Świnoujściu, kpt. Paweł Piorun.
Jak się okazało nie była to ostatnia tego dnia interwencja strażaków w tym miejscu. Po jakimś czasie właściciel mieszkania ponownie wezwał na ulicę Kossaków strażaków.

Przybyli na miejsce strażacy przeprowadzili prace rozbiórkowe podbitki dachowej oraz ocieplenia w celu dotarcia i dogaszenia zarzewi ognia. Pożar ugaszono. Sprawdzono miejsce zdarzenia kamerą termowizyjną oraz pozostano na miejscu zdarzenia w formie dozoru do czasu stwierdzenia braku zagrożenia – dodaje kpt. Paweł Piorun.

Na miejscu interweniowały 4 wozy strażackie i 11 strażaków.
Pożar wybuchł w poniedziałek, 29 maja przed godziną 17:00. Działania zakończono przed godziną 22:00.
źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl