W Świnoujściu zawieszony biały żagiel na wieży telewizyjnej – powód zaskakujący, ale odpowiedzialny

W Świnoujściu zawieszony biały żagiel na wieży telewizyjnej - powód zaskakujący, ale odpowiedzialny
W Świnoujściu na wieży telewizyjnej w dzielnicy nadmorskiej pojawił się nietypowy widok – biały żagiel, rozciągnięty ku dołowi. Mieszkańcy zastanawiali się, co to może oznaczać, jednak okazało się, że to element prac remontowych. Zawieszenie żagla ma na celu zapobieganie rozprzestrzenianiu się zanieczyszczeń z elementów konstrukcyjnych wieży podczas mycia pod ciśnieniem. Chociaż widok był zaskakujący, to działa to pokazuje odpowiedzialne podejście do dbałości o środowisko i dobro mieszkańców którzy tam mieszkają.

Od jakiegoś czasu mieszkańcy Świnoujścia zauważyli nietypowy widok. Wysoko ponad miastem, na wieży telewizyjnej w dzielnicy nadmorskiej, zawisł rozciągnięty ku dołowi biały żagiel. Ciekawi i zaniepokojeni mieszkańcy zastanawiali się, co to może oznaczać.

Okazało się, że żagiel został zawieszony w ramach prac remontowych na wieży telewizyjnej. Jak wyjaśniono, pracownicy remontowi zmagali się z jednym poważnym problemem. Elementy konstrukcyjne wieży, kiedy myto je pod ciśnieniem, leciały z wiatrem i zanieczyszczały okolicę. Aby zapobiec temu problemowi, pracownicy postanowili zawiesić biały żagiel od strony południowej, gdzie wieża była najbardziej narażona na wiatr.
W Świnoujściu zawieszony biały żagiel na wieży telewizyjnej - powód zaskakujący, ale odpowiedzialny [1]

Jak się okazało, prace remontowe na wieży telewizyjnej w Świnoujściu są na ukończeniu, a malowanie elementów konstrukcyjnych trwa obecnie. Zawieszony żagiel ma za zadanie chronić okolicę przed unoszącymi się z wiatrem zanieczyszczeniami.

Dla mieszkańców Świnoujścia, widok zawieszonego żagla był z pewnością niecodzienny. W Świnoujściu zawieszony biały żagiel na wieży telewizyjnej - powód zaskakujący, ale odpowiedzialny [2]

Warto podkreślić, że takie działania pokazują, że dbają o mieszkańców i starają się działać w sposób odpowiedzialny dla środowiska. Zawieszenie białego żagla na wieży telewizyjnej może wydawać się drobiazgiem, ale to właśnie takie małe kroki prowadzą do dużych zmian.

Wkrótce prace remontowe na wieży telewizyjnej w Świnoujściu zostaną całkowicie zakończone, a biały żagiel zostanie zdjęty.
źródło: www.iswinoujscie.pl