W Świnoujskich szkołach bez nauczycielskiej „ewakuacji”

Ośmiu nauczycieli ze świnoujskich szkół odeszło w tym roku na emeryturę. Zdaniem magistratu, nie ma to związku z pandemią. Co z wakatami? – pytamy Urząd Miasta.

W tym roku ze świnoujskich szkół na emeryturę odeszło ośmiu nauczycieli.

– Przejście na emeryturę było planowane i wiązało się z osiągnięciem przez te osoby wieku emerytalnego – informuje Jarosław Jaz, rzecznik prasowy prezydenta Świnoujścia.

Wygląda zatem, że nie było przypadków, które mają miejsce w innych miastach. Szczególnie na Śląsku. Tamtejsze media donosiły, że po wakacjach do pracy w szkołach nie wróciło prawie 1400 pedagogów. Wielu zdecydowało się na wcześniejsze emerytury. Powodem miała być obawa, że w szkole zakażą się – szczególnie niebezpiecznym dla osób starszych – koronawirusem.

A jak jest u nas?

– Epidemia nie wpłynęła na decyzję nauczycieli dotyczącą przejścia na emeryturę – uważa Jarosław Jaz . – Przejście nauczycieli na emeryturę było planowane, uwzględnione w budżecie Gminy Miasto Świnoujście na rok 2020 i spowodowane osiągnięciem wieku emerytalnego.

Czy po odejściu nauczycieli, kadra w szkołach jest w komplecie?

– Braki kadrowe nauczycieli występują w pojedynczych placówkach – przyznaje rzecznik Janusza Żmurkiewicza – ale nie są związane z przejściem nauczycieli na emeryturę. Braki kadrowe nie destabilizują procesu edukacyjnego. Tak zwane wakaty realizują nauczyciele danych placówek w formie godzin ponadwymiarowych.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl