W szpitalu jest ośmiu nowych anestezjologów. Placówka ma więcej planów rozwojowych

Pracę w Szpitalu Miejskim im. Jana Garduły w Świnoujściu rozpoczęli nowi anestezjolodzy. Jest też nowy lekarz kierujący Oddziałem Anestezjologii i Intensywnej Terapii. To lek. med. Przemysław Kaczmarczyk, specjalista w dziedzinie anestezjologii i intensywnej terapii.

Lekarze, którzy w lutym podjęli współpracę z naszą placówką to specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii: dr n. med. Radosław Ratajski, lek. med. Jan Pietuch, lek. med. Wojciech Landowski, lek. med. Agnieszka Wyrwas, lek. med. Mateusz Muszczyński oraz wspomniany wcześniej nowy ordynator oddziału lek. med. Przemysław Kaczmarczyk. Do oddziału dołączyli również lek. med. Janusz Teodorczyk, specjalista w zakresie anestezjologii i reanimacji oraz lek. med. Marek Chodoń, lekarz anestezjolog. Obecnie na Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii w naszym szpitalu pracuje 14 anestezjologów.

– Dążymy do tego, żeby zwiększyć ofertę szpitala m.in. o znieczulenia dla kobiet podczas porodów oraz dla pacjentów podczas diagnostyki z zakresu gastroenterologii. Przygotowujemy się do tych przedsięwzięć, a o szczegółach wkrótce poinformujemy. Lekarze zostali również zaproszeni do współpracy w celu opieki nad pacjentami na oddziale covidowym. Osoby, które ciężej przechodzą chorobę wymagają wysokoprzepływowej tlenoterapii oraz podłączenia pod respirator. Sytuacja związana z epidemią sprawia, że potrzebowaliśmy więcej lekarzy, którzy byliby w stanie zapewnić pomoc pacjentom. Bardzo cieszymy się, że dołączyli do naszego zespołu – mówi Dorota Konkolewska, prezes Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu.

źródło: szpital-swinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl