W tym roku bez świątecznych szaleństw. Miasto nie wynajmie choinki ani innych ozdób

Świnoujście – iswinoujscie.pl » W tym roku bez świątecznych szaleństw. Miasto nie wynajmie choinki ani innych ozdób


iswinoujscie.pl • Czwartek [19.11.2020, 20:20:50] • Świnoujście

W tym roku bez świątecznych szaleństw. Miasto nie wynajmie choinki ani innych ozdób

fot. Sławomir Ryfczyński

Co prawda do świąt pozostało jednak jeszcze trochę czasu, ale już powoli szykują się sklepy na wystrój świąteczny Jak w te Święta Bożego Narodzenia będzie prezentowało się Świnoujście? Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie nieco skromniej. W tym roku miasto nie zdecydowało się na kupno ozdób świątecznych. Nie będzie nie tylko kupować ale także wynajmować ozdób, jak to bywało w ostatnich latach. Tym razem będziemy się musieli zadowolić tym co mamy.

– W tym roku, w okresie świątecznym, miasto będzie bazować na własnych ozdobach, które posiada. Inne ozdoby nie będą wynajmowane i nie planuje się zakupu nowych – poinformował nas prezydencki rzecznik, Jarosław Jaz.

źródło: www.iswinoujscie.pl

■ Dzisiaj (czwartek) od godziny 19:00 w pasie wybrzeża prognozuje się silny, północno-zachodni wiatr o średniej prędkości 30-40 km/h, osiągający maksymalnie w porywach 70-80 km/h. ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 – letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” – 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. – Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. – Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej – alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl