Wanda Hotels & Resorts, wiodący chiński konglomerat hotelarski, otwiera swój pierwszy międzynarodowy hotel – Wanda Vista Istanbul w Turcji

PEKIN, 5 października 2021 r. /PRNewswire/ — Wanda Hotels & Resorts z dniem 1 października otwiera swój pierwszy międzynarodowy hotel – Wanda Vista Istanbul w Turcji. Wydarzenie to jest kamieniem milowym, jeśli chodzi o zagraniczne działania grupy.

Znajdujący się w pobliżu lotniska w Stambule obiekt Wanda Vista Istanbul, oferujący 127 luksusowych pokoi gościnnych i 320 w pełni wyposażonych apartamentów usługowych, został zaprojektowany wspólnie przez Philippe’a Starcka i Wanda Hotel Design Institute. Jest to pierwszy międzynarodowy hotel promujący koncepcję „Pure Oriental Delight” („czysta orientalna przyjemność”) na arenie międzynarodowej.

Miejski kurort w dynamicznie rozwijającej się dzielnicy biznesowej

Zlokalizowany w Bagcilar, dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Stambułu leżącej w europejskiej części miasta, hotel Wanda Vista Istanbul znajduje się w obrębie węzła komunikacyjnego w pobliżu autostrady, zaledwie 35 km od lotniska w Stambule. Dogodna lokalizacja pozwala gościom łatwo docierać do popularnych atrakcji turystycznych, w tym do Cieśniny Bosfor, świątyni Hagia Sophia i Błękitnego Meczetu.

Wanda Vista Istanbul to wyjątkowa przestrzeń życiowa w rozwijającej się dzielnicy biznesowej z bogatym zapleczem gastronomicznym i rekreacyjnym. Jasne i stylowe lobby hotelowe zostało kunsztownie ozdobione kolorowym samochodem retro i gustownie zaaranżowanymi obrazami. Cztery restauracje i bary będą serwować gościom wyjątkowe przysmaki pochodzące, między innymi, z kuchni tureckiej i chińskiej.

Wiodące podmioty z dwóch krajów jako realizatorzy przełomowego projektu

Projekt Wanda Vista Istanbul i Wanda Vista Residence, oficjalnie uruchomiony w 2017 r., został opracowany wspólnie przez Mar Yapi Turizm A. S., wiodącego dewelopera nieruchomości z Turcji, oraz Wanda Hotels & Resorts, wiodącą firmę zarządzającą aktywami z Chin.

„Most Euroazjatycki” uosobieniem orientalnej elegancji

Obiekt Wanda Vista Istanbul został zaprojektowany przez cieszące się międzynarodową renomą studio projektowe Philippe Starck, zaś Wanda Hotels & Resorts zajęła się aranżacją wnętrz i zarządzaniem operacyjnym.

Hotel posiada unikalną konstrukcję wieży z trójkątnymi kolumnami, która maksymalizuje dostęp światła dziennego, tworząc wrażenie harmonii i jedności kultury z naturą. Wanda Hotel Design Institute połączył tradycyjną chińską filozofię „życia w zgodzie z zasadami natury” i przeniósł prostotę zewnętrznych linii budynku do jego wnętrza. Kunsztowne metalowe ekrany pomysłowo dzielą przestrzeń, która jednocześnie koreluje ze sobą jako całość. To sprawia, że wystrój wnętrza wpisuje się w otoczenie, tworząc przytulną, komfortową atmosferę, którą cechuje siła harmonii, otwartości i integracji.

320 luksusowych apartamentów posiada dobrze wyposażone kuchnie i eleganckie meble, a na terenie całego obiektu dostępny jest szybki internet. Imponująca sala bankietowa ma powierzchnię 450 metrów kwadratowych i posiada salę do obrzędów religijnych. Ponadto w hotelu znajdują się trzy sale funkcyjne o różnych cechach, aby sprostać zróżnicowanym wymaganiom gości bankietowych.

Pomieszczenia Spa i fitness dostępne w Wanda Vista Istanbul zajmują łączną powierzchnię 2600 metrów kwadratowych i obejmują: w pełni wyposażone centrum fitness, salę do jogi, centrum spa, basen na wolnym powietrzu i kryty basen z podgrzewaną wodą. W centrum spa znajduje się łaźnia turecka, w której goście mogą odbyć autentyczną kąpiel w lokalnym stylu. Centrum dla dzieci jest również popularnym wyborem wśród osób podróżujących z rodziną.

Aby uzyskać więcej informacji lub dokonać rezerwacji, należy wejść na stronę: www.wandahotels.com.

Zdjęcie – mma.prnewswire.com/media/1640246/POOL_1.jpg  

Zdjęcie – mma.prnewswire.com/media/1640247/LIVINGROOM_1_2.jpg

Zdjęcie – mma.prnewswire.com/media/1640248/BEDROOM_1_3.jpg

Zdjęcie – mma.prnewswire.com/media/1640249/LOBBY_2.jpg

Źródło: Wanda Hotels & Resorts

Źródło informacji: PR Newswire

Adblock test (Why?)

Źródło: PAP MEDIAROOM