Warner Music South East Europe uruchamia nowy label EDM, Balkan Electro!

blank

Źródło: Warner Music Poland
04/19/24

Warner Music South East Europe uruchamia nowy label EDM, Balkan Electro!

Warszawa, 19 kwietnia 2024 r. – Warner Music South East Europe (WM SEE) uruchomił Balkan Electro, nowy label skupiający się na muzyce EDM, który zapewni lokalnym talentom z Bałkanów i Ukrainy platformę do rozpowszechniania ich muzyki na całym świecie.

Balkan Electro powstało we współpracy z Ensis Records, jedną z najważniejszych wytwórni EDM w Europie Wschodniej, założoną i prowadzoną przez Alexa Cristiana, co umożliwi jej dystrybucję, upstreaming i marketing za pośrednictwem wytwórni muzycznej Warner Music. WM SEE, WM Poland i Ensis Records będą współpracować w celu pozyskania nowych i ekscytujących lokalnych talentów do labelu.

Balkan Electro będzie korzystać z globalnej sieci Warner Music Group, współpracując z amsterdamską wytwórnią Spinnin’ Records oraz ukierunkowanymi na dance muzykę zespołami Warner Music Central Europe i Warner Music France, które odniosły wielki sukces w regionie. 

Label ma w przygotowaniu trzy globalne wydania: Prisko i TBX ‘Back to 95’, które zostało zaprezentowane dzisiaj; Melli ‘Losing My Mind’, które ukaże się 26 kwietnia oraz ‘Bright As You’ Kevina Palaciosa i Jordana Grace, które zostanie wydane 24 maja.

Dla mnie jest to powód do dumy, gdy wraz z Alexem uruchamiamy Balkan Electro. Muzyka EDM nie ma granic geograficznych, więc będziemy dążyć do znalezienia kolejnej lokalnej gwiazdy i przeniesienia jej na światową scenę z pomocą globalnej sieci Warner Music
—  mówi Izabela Ciszek-Podziemska, General Menedżerka WM SEE.

Jest tak wielu nieznanych utalentowanych producentów i DJ-ów w całej Europie Wschodniej i Południowo-Wschodniej, co sprawia, że z radością rozpoczynamy współpracę z Izą, Warner Music i ich zespołem, aby Balkan Electro odniosło duży sukces. EDM jest już obecne lokalnie w tej części Europy dzięki lokalnym festiwalom, takim jak Untold, Sziget i Ultra Europe, więc chcę pokazać światu nasze lokalne talenty i muzykę 

— dodaje Alex Cristian, założyciel i właściciel Ensis Records.

Ensis Records zostało założone przez Cristiana w 2013 roku, aby zebrać zwartą grupę rumuńskich producentów, ale działalność wytwórni szybko rozszerzyła się na pracujących globalnych producentów i DJ-ów, a zespół w szczególności odkrył i podpisał kontrakt z norweską supergwiazdą światowego DJ’a i producenta Kygo. Do tej pory wytwórnia wydała ponad 1000 utworów.