Webcast: „Teleexpress Inwestycyjny: PPK i PPE – czyli więcej o Twojej emeryturze, ważnym wsparciu od Twojego pracodawcy”

Termin webcastu: 20.05.2022, godz. 10:00

Gościem trzeciego odcinku Teleexpressu Inwestycyjnego był Bartosz Marczuk, wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, z którym rozmawialiśmy m.in. o korzyściach płynących z oszczędzania w programach: Pracownicze Plany Kapitałowe oraz Pracowniczy Program Emerytalny.

Pracownicze Plany Kapitałowe to powszechny system gromadzenia prywatnych oszczędności przez pracowników, współfinansowany przez pracodawców i państwo. Pracowniczy Program Emerytalny to sposób grupowego oszczędzania w ramach przedsiębiorstwa, gdzie przede wszystkim to pracodawca odkłada środki dla swoich pracowników na prywatną emeryturę.

Jakie są zasady działania tych programów? Jakie korzyści może nam dać oszczędzanie pieniędzy przy wykorzystaniu tych programów? W jaki sposób inwestowane są środki i jak sprawdzić, ile pieniędzy zostało zgromadzonych na naszą emeryturę? Na pytania te odpowiedział Bartosz Marczuk, wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Partnerem merytorycznym spotkania jest PFR Portal PPK.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Źródło: PAP MEDIAROOM