Wiatr w żagle – finałowy statek wystartował!

Statek pod nazwą Polska wypłynął! Jego kapitan, Jurek Owsiak przywitał wszystkich zza jego steru: „Pamiętajcie, że ten dzisiejszy statek będzie płynął po falach przyjaźni. Będziemy razem, będziemy mówili o tolerancji, o solidarności”. 28. Finał WOŚP po raz kolejny rozgrzewa od samego początku – po godzinie 8 rano na kwocie Fundacji było już 12 500 157 złotych. 

Dziś na ulicę wyszło 120 000 wolontariuszy, którzy będą kwestować dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Na całym świecie pracę rozpoczęło 1750 sztabów.

Warszawski Finał WOŚP w nowej lokalizacji

Po raz pierwszy koncerty finałowe będą miały miejsce na Placu Bankowym. Całość rozpocznie Majka Jeżowska Band o godzinie 15.30. Na scenie zagra również Cyrk Deriglasoff, Pablopavo & Ludziki, Sidney Polak, Jazz Band Młynarski – Masecki, Daria Zawiałow, Renata Przemyk, Agnieszka Chylińska, Łydka Grubasa, Kwiat Jabłoni, Ralph Kamiński oraz Tulia.

Na Placu Bankowym znajdują się również strefy partnerów Finału: strefa Play, MasterCard, Onet, Dawtony oraz MBanku. Studio Finałowe zostało umiejscowione na Placu Teatralnym, w którym oprócz transmisji znajduje się stoisko Ratujemy i Uczymy Ratować, gdzie będzie można skorzystać z aktywności takich jak nauka pierwszej pomocy za pomocą VR. W studio znaleźć można również między innymi strefy Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego, strefę Kemon, Manufakturę Cukierków, Fundację Najsłodsi, Fundację dla Dzieci z Cukrzycą oraz Bikle.

Na co zbieramy środki?

Zebrane pieniądze podczas 28 Finału WOŚP zostaną przeznaczone na zakup najnowocześniejszego sprzętu dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących specjalistycznych operacji. Orkiestra planuje zakup lamp i stołów operacyjnych, aparatów znieczulających, aparatów do diatermii, sprzętu monitorującego, urządzeń teletransmisyjnych, aparatów RTG z ramieniem C i zestawów endoskopowych.

Zbierać każdy może!

Jest wiele różnych sposobów na to, by wesprzeć tegoroczne cele WOŚP, a autorzy najciekawszych pomysłów zawsze wzbudzają fale pozytywnych emocji. Mieszkańcy Krakowa mogą na przykład wrzucić datki do puszki pływającej na smoczej łodzi, a ksiądz z Elbląga całą zebraną na tacę kwotę, przekazał dziś na WOŚP.