Wielki powrót Gossip z albumem „Real Power”

Źródło: Sony Music Entertainment Poland

Uwielbiani twórcy indie popu prezentują pierwszy od ponad dziesięciu lat album „Real Power”! Wydawnictwo promuje najnowszy singiel „Give It Up For Love”. Album upamiętnia ponowne spotkanie z uznanym producentem Rickiem Rubinem, który w 2009 roku pracował nad kluczowym albumem Gossip – „Music For Men”.
Niedawno grupa podzieliła się pierwszymi efektami współpracy od ponad 11 lat. Zarówno inspirowany protestami Black Lives Matter hymn „Real Power”, jak i popowy klasyk „Crazy Again” spotkały się z uznaniem krytyków na całym świecie. Trio znów pojawiło się na szczytach list przebojów, dołączyło do festiwalowych lineupów i znalazło się na okładkach przeróżnych magazynów.
Za namową Ricka Rubina, zespół rozpoczął nagrania w 2019 roku, tuż po zakończeniu trasy koncertowej z okazji 10-lecia wydawnictwa. Spotkali się w jego domowym studiu na Kauai, jednak przez pandemię zmuszeni byli wstrzymać pracę. Dzieło dokończyli po zniesieniu ograniczeń. Rezultatem jest 11-utworowa celebracja elektryzującej potęgi muzyki, radości z twórczej ekspresji i siły tzw. wybranej rodziny – niezwykle istotnych fundamentów, które pomagają nam w spotkaniu z traumą. „Real Power” stanowi świadectwo zupełnie nowej dojrzałości i odnowionego poczucia celu zespołu. Nie od dziś wiadomo, że muzyka Gossip to nie tylko mieszanka dźwiękowych tekstur i gatunków, ale i mieszanka silnych emocji obejmujących pełen zakres ludzkich doświadczeń.
„Wszyscy doświadczyliśmy głębokich strat i każdy z nas skończył 40 lat, odkąd ostatni raz wspólnie coś nagraliśmy”, mówi Ditto. „To naprawdę wielkie chwile w życiu”. Fakt, sporo się wydarzyło. Ditto i Billie są po rozwodach, a cały zespół utracił w tym czasie bliskich przyjaciół i członków rodzin, nie mówiąc już o pandemii.
Ponowna współpraca z Rubinem zapewniła im przestrzeń i wsparcie do ponownego nawiązania kontaktu i wspólnego tworzenia. „Pod względem kreatywności, Rick jest nieskalany. Nie interesują go trendy i opinie wytwórni. Jest cheerleaderem – stara się wyciągnąć z nas to, co najlepsze. Posiada tę umiejętność sprawiania, że artysta jest najlepszy, kiedy z nim pracuje, ponieważ [Rick] pracuje z ludźmi, w których naprawdę wierzy”, wyjaśnia Howdeshell.
Grono świetnych współpracowników obejmuje także wizualną oprawę albumu. Wszystkie teledyski i grafiki do „Real Power” są dziełem szanowanego artysty Cody’ego Critcheloe znanego jako SSION, który doskonale uchwycił esencję Gossip.
Po triumfalnym występie na festiwalu BBC Music, który zaowocował niespodziewaną współpracą z Alison Moyet, Gossip już wkrótce wyruszy w trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Europie. Czeka ich również długie lato pełne występów na największych festiwalach. Pełna lista koncertów znajduje się na stronie Beth (https://www.bethditto.com/).

Gossip – Real Power

Listen to Real Power by Gossip.

Czytaj więcej

Dziedzictwo Gossip po raz kolejny wysuwa się na pierwszy plan. Trio od zawsze mówiło to, co myśli oraz podniecało słuchaczy do buntu. Grupa zjednoczyła się w czasie, gdy kwestie polityczne, kulturowe, a także związane z płcią i seksualnością są istotne, jak nigdy dotąd. To właśnie styl Gossip wprowadził queerową politykę do mainstreamu, a także bezpośrednio skonfrontował się z polityką ciała, nie dając się zaszufladkować ani zignorować. Grupa wylądowała na okładkach magazynów na całym świecie, a ich klipy były puszczane w telewizji w godzinach największej oglądalności. Gossip od zawsze wyprzedza swoją epokę – zdobyli już ogromne uznanie krytyków i wciąż podtrzymują reputację jednego z najbardziej ekscytujących i istotnych zespołów wszech czasów.
W skład Gossip wchodzą wokalistka Beth Ditto, gitarzysta Nathan „Brace Paine” Howdeshell i perkusistka Hannah Blilie. Zespół sprzedał ponad 10 milionów płyt na całym świecie. Przełomowy album studyjny zespołu z 2016 roku, „Standing In The Way Of Control”, dotarł na szczyt brytyjskiej listy przebojów indie, pokrył się złotem i ugruntował pozycję zespołu jako dynamicznej siły na scenie muzycznej. Utwór tytułowy to queerowy hymn napisany w odpowiedzi na propozycję rządu USA, aby na nowo zdefiniować małżeństwo przy jednoczesnym wykluczeniu związków jednopłciowych.
Frontmanka Beth Ditto pozostaje światową ikoną oraz prawdziwą pionierką muzyki, mody, feminizmu oraz ruchu LGBTQ+. Niedawno pojawiła się w nowych sesjach zdjęciowych Tima Walkera (https://www.instagram.com/p/C3VkULVoaC-/) i Davida Baileya (https://www.instagram.com/p/C2p_4gUtmJR/). Artystka ma na koncie współprace z takimi domami mody, jak Jean Paul Gaultier, Fendi, Cartier, Gucci, Stella McCartney, Marc Jacobs, Versace i Alexander Wang. Warto wspomnieć tu o kampanii Calvina Kleina u boku Belli Hadid i Naomi Cambell, jej własnej kolekcji Jean Paul Gaultier, ekskluzywnej współpracy z Marc Jacobs oraz własnej linii kosmetyków MAC.
Lista utworów „Real Power”: 
 1. Act Of God  
 2. Real Power
 3. Don’t Be Afraid
 4. Crazy Again
 5. Edge Of The Sun
 6. Give It Up For Love
 7. Turn The Card
 8. Tell Me Something
 9. Light It Up
 10. Tough
 11. Peace and Quiet

Kup album

blank