Wielki sukces strażaka ze Świnoujścia! Zdobył brązowy medal na zawodach w Rotterdamie

Wielki sukces strażaka ze Świnoujścia! Zdobył brązowy medal na zawodach w Rotterdamie
Strażak ze Świnoujścia ma na swoim koncie ogromny sukces. Mł. asp. Marek Szczygieł zdobył brązowy medal w kolarstwie szosowym w kategorii wiekowej 30 +.

Strażak ze Świnoujścia wystartował w Światowych Igrzyskach Strażaków i Policjantów w Rotterdamie.

Jak informuje oficer prasowy KM PSP w Świnoujściu, kpt. Piotr Piorun funkcjonariusz reprezentował Polskę oraz formację Państwowej Straży Pożarnej w jeździe indywidualnej na czas.

To jednak niejedyny sukces, jaki Marek Szczygieł ma na swoim koncie bo jest aktualnym wicemistrzem oraz dwukrotnym mistrzem Polski w latach 2020-2021 r. w kolarstwie szosowym w kategorii wiekowej 30+.
Wielki sukces strażaka ze Świnoujścia! Zdobył brązowy medal na zawodach w Rotterdamie [1]

– World Police and Fire Games jest jednym z największych wydarzeń sportowych i odbywa się raz na 2 lata wykorzystując sport jako sposób do integracji funkcjonariuszy z całego świata. Historia zawodów sięga 1985 r. kiedy to w San Jose w Kalifornii w USA odbyły się pierwsze Światowe Igrzyska Strażaków i Policjantów. W tegorocznej rywalizacji sportowej bierze udział ponad 10 000 zawodników reprezentujących 70 różnych krajów w 63 dyscyplinach -informuje kpt. Piotr Piorun. Wielki sukces strażaka ze Świnoujścia! Zdobył brązowy medal na zawodach w Rotterdamie [2]

źródło: www.iswinoujscie.pl