Winylowe edycje trzech pierwszych albumów Britney Spears

04/03/23

Winylowe edycje trzech pierwszych albumów Britney Spears

Pierwszy drop dyskografii Britney Spears na kolorowych winylach już w sprzedaży!

Jive Records oraz Legacy Recordings z dumą zapowiadają wznowienia albumów międzynarodowej ikony muzyki pop. W dniu dzisiejszym na półki sklepowe trafiły trzy pierwsze albumy studyjne Britney Spears:

· „…Baby One More Time” (1998) na różowym winylu

· „Oops!… I Did It Again” (2000) na neonowym fioletowym winylu

· „Britney” (2001) na żółtym winylu

Wszystkie albumy reprezentują wstrząsającą zmianę w muzyce pop za którą odpowiedzialna jest Britney Spears, od końca zeszłego tysiąclecia do początków bieżącego. Nowoczesna popowa muzyka, jaką nagrywała Britney i stale ewoluujący styl muzyczny uczyniły z niej niezaprzeczalną ikonę kultury, której każdy krok ma wpływ na pokolenia. Wszystkie z jej płyt znalazły się w pierwszej piątce amerykańskiej listy Billboard 200, sześć z nich osiągnęło pierwsze miejsce i uzyskały ponad 34-krotną platynę od Recording Industry Association of America. Pochodzi z nich łącznie 20 singli, które dotarły do Top 40 listy Billboard Hot 100.

Artystka zdobyła popularność jako uczestniczka Klubu Myszki Miki, gdzie występowała obok Christiny Aguilery, Justina Timberlake’a, JC Chaseza i Ryana Goslinga. Jej debiutancki album „…Baby One More Time” zapoczątkował falę tanecznych, popowych piosenek idealnie wpasowujących się w kultowy w tamtych czasach program MTV TRL. W 2020 roku amerykański magazyn Rolling Stone przyznał jej tytuł najlepszego debiutanckiego singla wszechczasów. „To jeden z tych popowych manifestów, które zaprezentowały totalnie nowy dźwięk i nową erę w muzyce” napisał w swoim artykule zatytułowanym „Ta dziewczyna zmieniła muzykę pop na zawsze” Rob Sheffield.

Britney Spears jest niekwestionowanym objawieniem w muzyce pod koniec lat dziewięćdziesiątych i początku nowego tysiąclecia. Była nie do zatrzymania. Rok dwutysięczny przyniósł nam drugi studyjny materiał, album „Oops!… I Did It Again”, z którego pochodziły single „Lucky”, „Stronger” czy „Don’t Let Me Be The Last To Know”. Trzeci krążek z 2001 roku prezentował bardziej surowy styl muzyczny połączony z R&B, w wyniku czego powstały m.in. kolaboracje z The Neptunes oraz Darkchild’em.

O Britney Spears: amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, tancerka, aktorka, multiplatynowa, nagrodzona Grammy ikona muzyki pop. Jest jedną z najpopularniejszych muzyków na świecie, której albumy sprzedały się w ponad 150 milionach egzemplarzy na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych sprzedała ponad 70 milionów płyt, singli i pojedynczych utworów. Urodziła się w Mississippi, dorastała w Luizjanie, skąd jako nastolatka wyruszyła aby podbić muzyczny świat. Jej pierwszy singiel „…Baby One More Time” okazał się niesamowitym międzynarodowym sukcesem, który pobił wiele muzycznych rekordów i sprzedał się w ponad 20 milionach egzemplarzy. W USA pokrył się 14-krotną platyną.

Jej trwająca ponad 20 lat kariera muzyczna zapewniła jej statuetki Billboard Music Awards, Billboard Millennium Award, American Music Awards, MTV Video Music Awards oraz wiele innych. Do dnia dzisiejszego Britney Spears ma na swoim koncie sześć albumów, które były numerami jeden w Stanach Zjednoczonych. Księżniczka popu była nominowana siedem razy do Grammy Awards, zdobywając statuetkę w kategorii Best Dance Recording w 2005 roku.

Nie tylko jej muzyka trafiła do milionów fanów na całym świecie, przede wszystkim stała się ikoną środowiska LGBTQ+, otrzymując Vanguard Award na ceremonii GLAAD Awards w 2018 roku. Po zakończeniu rezydentury „Britney: Piece of Me” w Planet Hollywood Resort & Casino w Las Vegas w grudniu 2017 roku, wyruszyła w światową trasę koncertową latem 2018 roku. Britney Spears tworzy i promuje również od 15 lat swoje perfumy, które dostępne są już w ponad 85 krajach na całym świecie.
Źródło: Sony Music Poland