Wirtualni przestępcy – realne zagrożenie. Debata o bezpieczeństwie w sieci

Wirtualni przestępcy – realne zagrożenie. Debata o bezpieczeństwie w sieci
W trosce o bezpieczeństwo seniorów, stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zorganizowali debatę na temat bezpieczeństwa w sieci skierowaną głównie do seniorów, którzy coraz częściej i chętniej korzystają z komunikatorów, portali społecznościowych czy platform ogłoszeniowych bądź zakupowych w internecie. Ponadto, policjanci w trakcie spotkania przypomnieli także o aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” oraz „Moja Komenda”.

Czym jest spoofing? Czy należy podać kod BLIK znajomemu, który akurat zapomniał portfela i za pośrednictwem komunikatora prosi nas o pomoc? Jak zareagować, gdy otrzymamy informację w formie SMS-a, że operator energii elektrycznej odłączy nam prąd, ponieważ mamy zadłużenie w kwocie kilku złotych? Na te i wiele innych pytań odpowiedział policjant z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, który poprowadził prezentację „Wirtualni przestępcy – realne zagrożenie”.

Gościem debaty był także Dyrektor Oddziału PKO Bank Polski w Świnoujściu, który skupił się na bezpieczeństwie związanym z bankowością elektroniczną oraz przekazał szereg cennych porad, które pozwolą zachować użytkownikom większe bezpieczeństwo w sieci.
Wirtualni przestępcy – realne zagrożenie. Debata o bezpieczeństwie w sieci [1]

W trakcie debaty omówione zostały także aplikacje „Moja Komenda” oraz „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, które mogą być szczególnie przydatne osobom starszym.

Gośćmi debaty byli także przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej ze Świnoujścia, którzy opowiedzieli o bezpieczeństwie w domu.Wirtualni przestępcy – realne zagrożenie. Debata o bezpieczeństwie w sieci [2]

Podczas debaty był także czas na dyskusję z seniorami. Seniorzy bardzo chętnie zadawali nurtujące ich pytania.

Kontakt ze społeczeństwem jest szczególnie ważny dla policjantów, ponieważ mogą poznać trapiące społeczeństwo problemy oraz podjąć działania mające na celu ich wyeliminowanie.

Komenda Miejska Policji w Świnoujściu