Wirtualny Bieg Poczty Polskiej – biegnieMY osobno, pomagaMY wspólnie

Poczta Polska po raz pierwszy w swojej historii organizuje ogólnopolski i otwarty projekt biegowy pod nazwą Wirtualny Bieg Poczty Polskiej. To unikatowe wydarzenie będzie nie tylko doskonałym sposobem uczczenia 462 urodzin Poczty i 500 rocznicy urodzin założyciela PP – Zygmunta II Augusta, ale również okazją do wsparcia podopiecznych Fundacji Pocztowy Dar.

 Wirtualny Bieg Poczty Polskiej to inicjatywa Poczty Polskiej, w którą włączyły się również Spółki z Grupy Kapitałowej: Bank Pocztowy, Envelo, Pocztowa Agencja Usług Finansowych oraz Ubezpieczenia Pocztowe. W dobie pandemii rozmaite zawody sportowe nie mogą odbywać się w formie tradycyjnej, dlatego wydarzenia w wirtualnym kształcie są idealną alternatywą.

 – Spółki z Grupy Kapitałowej Poczty Polskiej połączyły siły dla wspólnej idei szerzenia aktywności wśród Polaków oraz pomocy potrzebującym. Bieg jest także jedną z form upamiętnienia tradycyjnego Dnia Łącznościowca, który w tym roku – ze względu na pandemię COVID-19 – nie może się odbyć w dotychczasowej formule – mówi Tomasz Zdzikot, prezes zarządu Poczty Polskiej – Sam od wielu lat biegam i wiem, jak trudno jest zacząć, dlatego zależy mi na tym, aby zainteresować wydarzeniem jak największe grono odbiorców i zachęcić do udziału w biegu nawet osoby, które do tej pory nie biegały. Chciałbym, aby wydarzenie, które pomimo tego, że wirtualne, dawało realne sportowe emocje – dodaje Tomasz Zdzikot.

Wydarzenie będzie promowane w mediach ogólnopolskich, a także w mediach społecznościowych zarówno Poczty Polskiej, jak i na specjalnie dedykowanej biegowi stronie www.biegpocztypolskiej.pl oraz profilu na Facebooku www.facebook.com/BiegPocztyPolskiej, gdzie uczestnicy już teraz mogą  się zapisywać, jak i śledzić aktualności dotyczące biegu.

Ambasadorem Wydarzenia jest Paweł Wojciechowski – multimedalista mistrzostw świata i Europy w skoku o tyczce, który będzie specjalnymi filmami publikowanymi w mediach społecznościowych Poczty Polskiej i swoich przygotowywał biegaczy do startu w Wirtualnym Biegu Poczty Polskiej. Pierwszy film dostępny jest do obejrzenia tutaj.

Data i Miejsce Biegu

Rywalizacja potrwa od 10 do 18 października 2020 roku. Jak już pewnie zauważyliście, jest to wydarzenie WIRTUALNE, dlatego można pobiec dosłownie wszędzie! Oczywiście jeśli się uwzględni możliwości swojego sygnału GPS i internetu. Uczestnik sam decyduje, kiedy pobiegnie (oby w przedziale czasowym 10-18 października). Sam decyduje czy biegnie rano, w południe czy wieczorem. Tempo biegu również zależy tylko od biegacza! Nie trzeba pilnować limitów, bo ich nie ma. Wybrany dystans można przebiec najszybciej jak się umie, a można też się dobrze bawić w czasie marszobiegu. Prawda, że proste?

Dystanse i pakiety startowe

Nasze wyzwanie to 3 dystanse do wyboru:

·        Bieg na 2 km – pod Patronatem marki Envelo – doskonały bieg dla debiutantów lub dla tych, którzy chcą się pościgać, naprawdę pościgać Uwaga! w biegu na 2 km nie ma limitu wieku, więc jest to doskonała propozycja dla dzieci lub osób rozpoczynających przygodę z bieganiem;

·        Bieg na 5 km – pod Patronatem Banku Pocztowego. Doskonały dystans dla wszystkich, zarówno debiutantów jak i doświadczonych biegaczy;

·        Bieg na 10 km – dla nieco bardziej zaawansowanych zawodników. Zapewne w tej grupie znajdą się też debiutanci na tym dystansie;

lub pokonanie całej triady:

·        Triada biegowa – prawdziwa gratka dla tych, którzy lubią wyzwania! Trzeba pokonać każdy z dystansów: 2 km + 5 km + 10 km w ciągu trzech różnych dni, w zakresie 10-18 października. Nie trzeba biec dzień po dniu. 

·   Klasyfikacja ogólnopolska z podziałem na dystanse będzie pojawiać się na bieżąco wraz z nadsyłanymi rezultatami biegu na stronie biegu.

 Bieg z przesłaniem

Biorąc udział w tym wyjątkowym biegu każdy będzie mógł połączyć sportowe wyzwanie z charytatywnym celem, który może stać się dobrym powodem, aby się zmotywować i ruszyć z kanapy. Uczestnicy Wirtualnego Biegu Poczty podadzą pomocną dłoń młodym sportowcom z małych miejscowości. Zarówno środki pozyskane z dobrowolnych wpłat, jak i 5 zł z każdego sprzedanego pakietu startowego zasilą konto Fundacji Pocztowy Dar i posłużą małym klubom sportowym przetrwać trudne czasy pandemii.

Let’s block ads! (Why?)

zródło: Infowire.pl