Wirus na Parafii !? Po pozytywnym wyniku u prałata zarządzono izolację pozostałych kapłanów

W piątek w kościele p.w. Chrystusa Króla wierni mogli pomodlić się przed wystawionym na ołtarzu Najświętszym Sakramentem. W żadnym z konfesjonałów kapłan nie czekał jednak na chcących wyspowiadać się wiernych. Zakrystia także była pusta. Przypadkowo spotkana świecka osoba pracująca w parafii pyta;

– chce pan porozmawiać z księdzem? Wszyscy są zamknięci w domu parafialnym”. Jak się okazuje kapłani parafii zostali tam na wszelki wypadek po tym jak u jednego z nich test na obecność wirusa Covid19 dał pozytywny wynik.

Pogorszone samopoczucie sprawiło, że testowi poddał się ksiądz – senior prałat Kazimierz Sasadeusz, a pozytywny wynik sprawił, że wszyscy pozostali księża na wszelki wypadek odizolowali się od wiernych w pomieszczeniach domu parafialnego. Lekarze nie zdecydowali się jednak hospitalizować księdza. Miał za to poddać się powtórnemu testowi także dzień później. Wynik był już uspokajający. Sprawdziliśmy czy w tej sprawie informacje przekazała Kuria Szczecińska ale tam ich nie znaleźliśmy. Nie udało się także skontaktować z proboszczem, który przebywał wraz z innymi kapłanami.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się jednak, że ksiądz proboszcz poprosił kapłanów z innych parafii o pomoc w odprawieniu niedzielnych nabożeństw. Udało się i msze mają odbyć się bez zakłóceń. Jedną z intencji, które stale towarzyszą w ostatnim czasie nabożeństwom w rzymsko-katolickich parafiach jest modlitwa o ustanie zarazy, a także błogosławieństwo i siły dla wszystkich, którzy walczą z pandemią. Naszym kapłanom życzymy dużo zdrowia!

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl