Wprowadzono zakaz przebywania wokół terminalu LNG w Świnoujściu. Policja i Straż Graniczna weryfikują ludzi, którzy mogą wjechać do strefy pracy. Zobacz film!

Wprowadzono zakaz przebywania wokół terminalu LNG w Świnoujściu. Policja i Straż Graniczna weryfikują ludzi, którzy mogą wjechać do strefy pracy. Zobacz film!
Dzisiaj na ulicy Ku Morzu przed gazoportem w Świnoujściu, Straż Graniczna weryfikuje ludzi, którzy mogą wjechać w strefę, by pracować w LNG. Jednocześnie policja wstępnie segreguje przybywających i nakazuje zawracanie pojazdem. Powodem takich działań jest wprowadzenie przez wojewodę zachodniopomorskiego od dzisiaj, 13 kwietnia 2023 roku, jak na razie czasowego zakazu przebywania w odległości do 200 metrów wokół terminalu LNG w Świnoujściu.

Decyzja wojewody wynika z podwyższonej gotowości służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa w związku z rosyjską agresją na Ukrainę. W oparciu o rekomendacje służb, podejmowane są działania wzmacniające ochronę infrastruktury krytycznej, w której terminal LNG w Świnoujściu zajmuje szczególnie ważne miejsce.

Gazoport w Świnoujściu jest kluczowym obiektem dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego. To właśnie tam odbierany jest gaz ziemny, w ilości odpowiadającej około 30 procentom krajowego zużycia.
Wprowadzono zakaz przebywania wokół terminalu LNG w Świnoujściu. Policja i Straż Graniczna weryfikują ludzi, którzy mogą wjechać do strefy pracy. Zobacz film! [1]

Decyzja wojewody zachodniopomorskiego o wprowadzeniu zakazu przebywania w odległości do 200 metrów wokół terminalu LNG w Świnoujściu ma na celu minimalizację zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi oraz infrastruktury. Działania policji i Straży Granicznej weryfikującej ludzi, którzy mogą wjechać w strefę do pracy do gazoportu, są niezbędne w kontekście realizacji tej decyzji.

Warto również zaznaczyć, że wprowadzony zakaz ma wpływ nie tylko na pracowników gazoportu, ale także na mieszkańców i turystów. Dojście do plaży po stronie Warszowa jest obecnie odcięte, a najbliższe wejście na plażę to Lubiewo lub Międzyzdroje, co oznacza pewne utrudnienia dla osób planujących wypoczynek w tym rejonie.

Przypominamy, że obiekt ten ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego Polaków. Ale czy to tak miało być?
źródło: www.iswinoujscie.pl