Współpraca najjaśniejszych gwiazd! PNAU łączą siły z Ozuną i Bebe Rexhą

05/19/23

Współpraca najjaśniejszych gwiazd! PNAU łączą siły z Ozuną i Bebe Rexhą

Australijskie trio PNAU to niezaprzeczalni mistrzowie współprac. Mają na koncie takie przeboje jak „Cold Heart” z Eltonem Johnem i Dua Lipą, „You Know What I Need” z Troye Sivanem czy „The Hard Way” z Khalidem. Tym razem czas na „Stars”!

PNAU, najlepsza autorka tekstów nominowana do nagrody Grammy Bebe Rexha i portorykański król reggaeton Ozuna łącznie cieszą się ponad 115 mln słuchaczy miesięcznie na Spotify. „Stars” to pozytywny kawałek z mieszanką popu, disco, elektroniki i basu. Wspólnie artyści sprawiają, że „Stars” ma wszystko, czego potrzeba, aby stać się globalnym przebojem.

„Muzyka ma największą moc uzdrawiania i wydobywania energii, która jest zamknięta w każdym z was. «Stars» skupia się na znalezieniu tego wewnętrznego światła. Pozwól mu świecić, aby mógł je zobaczyć cały świat! Ta piosenka jest zwieńczeniem współpracy magicznych istot. W najśmielszych snach nie wyobrażaliśmy sobie pracy z Bebe Rexhą i Ozuną”.

-Nick Littlemore z PNAU komentuje


„Kiedy PNAU po raz pierwszy puścili mi «Stars», przeniosło mnie na inną planetę. Elementy disco i koncepcja tej piosenki sprawiły, że poczułam, że unoszę się w powietrzu. Wspaniale było współpracować z PNAU i Ozuną, są tak utalentowani i wyjątkowi! Nie mogę się doczekać, aż świat usłyszy o tej piosence”.

-Bebe Rexha mówi


„Od jakiegoś czasu jestem fanem muzyki Bebe Rexhy i PNAU, więc jest to wymarzona współpraca zarówno w języku angielskim, jak i hiszpańskim. Brzmi bardzo światowo”.

-Ozuna dodaje


Premierze towarzyszy teledysk w reżyserii polskiego duetu kreatywnego MELT, który stworzył eklektyczną i nieco surrealistyczną kosmiczną przestrzeń przy pomocy sztucznej inteligencji. Klip łączy kiczowaty urok science-fiction z lat 70. z psychodeliczną animacją.

PNAU współpracowali już z MELT przy teledysku do „You Know What I Need” z Troyem Sivanem. Kuba Matyka komentuje: 

„Reżyserowanie teledysku «Stars» było niesamowitą przygodą. Wyobraziliśmy sobie Bebe jako niezwykłą bohaterkę science-fiction w stylu retro, wyruszającą w międzygalaktyczną podróż, którą przerwała dziwna kosmiczna anomalia. Doprowadziła do rozbicia jej statku kosmicznego na obcej planecie. Wkrótce Bebe natrafia na kosmiczną istotę Ozunę, która może mieć z tym coś wspólnego…Osiągnięcie tej wizji wymagało nowych metod kierowania i kontrolowania sztucznej inteligencji. Każdy, kto miał do czynienia z generowaniem obrazów AI, wie, jak trudno jest sprawić, by spełniała dokładnie twoje oczekiwania. Jeszcze trudniej jest uzyskać spójne wyniki w serii obrazów. A teraz wyobraźcie sobie, że próbujecie osiągnąć to we wszystkich 4200 klatkach, zachowując jednocześnie spójną narrację wizualną”.PNAU to multiplatynowe, wielokrotnie nagradzane elektroniczne trio, w skład którego wchodzą Nick Littlemore (Empire of the Sun, Vlossom, Teenager), Peter Mayes i Sam Littlemore. Jego kariera zaczęła się rozwijać w podziemnych klubach Australii, a w ciągu ostatnich lat muzycy przeżyli potężny renesans. Ich hity „Go Bang” i „Chameleon” podbiły australijskie fale radiowe, zdobyły wiele nagród ARIA i wspinają się po listach Billboardu. Dzięki wyjątkowym umiejętnościom produkcyjnym, PNAU współpracuje z niektórymi z największych artystów na świecie. Rozwija także kolejną falę talentów za pośrednictwem własnej wytwórni Lab78.

Bebe Rexha wydała właśnie swój trzeci album „Bebe”. Na płycie (której zapowiedzią były single „Heart Wants What It Wants” i „Call On Me”) znajduje złoty środek między uzależniającym dance popem a klasycznymi melodiami lat 70. W ubiegłym roku artystka zdobyła w wielu krajach 1. miejsce dzięki współpracy z Davidem Guettą „I’m Good (Blue)”. To już kolejny przebój na koncie Bebe. Jej katalog hitów obejmuje utwory „Back To You” z Louisem Tomlinsonem i Digital Farm Animals, „In The Name of Love” z Martinem Garrixem i „Take Me Home” z Cash Cash. Wcześniej zasłynęła jako autorka tekstów, najbardziej znana z „The Monster” Eminema i Rihanny.

Wielokrotnie nagradzany portorykański piosenkarz i autor tekstów Ozuna jest jedną z największych światowych gwiazd współczesnej muzyki latynoskiej. Od rozpoczęcia kariery w 2015 roku zdobył wiele wyróżnień, w tym znalazł się na liście najbardziej wpływowych ludzi magazynu „Time” (2019), wygrał dwie nagrody Latin Grammy, a także wydał pięć albumów #1 na liście Billboard Latn. Pobił też rekord jako artysta z największą liczbą filmów na YouTubie, którego liczba wyświetleń przekroczyła miliard. Ozuna wciąż rozkochuje w sobie nową publiczność dzięki współpracom z największymi artystami, takimi jak Bad Bunny, LISA z BLACKPINK, Megan Thee Stallion, Cardi B, Selena Gomez, DJ Snake czy Doja Cat.
Źródło: Sony Music Poland