Wyjątkowy concept-album Silver Rocket. „Infinity Fidelity”, gdzie świat ludzi miesza się z uniwersum robotów i sztucznej inteligencji

Źródło: Warner Music Poland
03/01/24

Wyjątkowy concept-album Silver Rocket. „Infinity Fidelity”, gdzie świat ludzi miesza się z uniwersum robotów i sztucznej inteligencji

Silver Rocket, nagradzany autorski projekt Mariusza Szypury powraca z nowym concept albumem. Najnowsza produkcja – zatytułowana „Infinity Fidelity” – od pierwszych dźwięków pochłania gęstymi melodycznie i harmonicznie monumentalnymi dźwiękami, w czym udział ma również nowatorski system w jakim został nagrany i wyprodukowany album. 

Fascynacja technologią Mariusza Szypury – producenta, kompozytora i multiinstrumentalisty – spotkała się tu z doświadczeniem Jacka Gawłowskiego, laureata Grammy, który jest jednym z prekursorów i wiodących w Europie reżyserów dźwięku miksujących i produkujących w zaawansowanej technologii Dolby Atmos. Kooperacja zaowocowała głęboko immersyjnym doświadczeniem jakie przynosi słuchanie „Infinity Fidelity”. Dolby Atmos to system przestrzennego dźwięku dający doświadczenie nieporównywalne z żadnym wcześniejszym nagłośnieniem. Sprawia, że muzyka odbierana jest ultra sensorycznie co wywołuje efekt zanurzenia w kompozycjach. 

Szypura – jako entuzjasta i twórca nowych technologii, wielbiciel Lema i cybernetyki – wnikliwie przygląda się wpływowi sztucznej inteligencji na nasze życie ale i sztukę. Dlatego „Infinity Fidelity” to dwie płyty, które odtwarzane jednocześnie potęgują efekt człowiek-maszyna. To doświadczenie, w którym teraźniejszość miesza się z przyszłością i przeszłością, a świat ludzi miesza się z uniwersum robotów i sztucznej inteligencji. 

W wersji kompaktowej i winylowej dodatkowo każdego z krążków można słuchać oddzielnie – stanowią wówczas swoje kontrastowe odbicia.