Wypadek podczas załadunku drewna! Z dźwigu z wysokości około 2 metrów spadł mężczyzna!

Wypadek podczas załadunku drewna! Z dźwigu z wysokości około 2 metrów spadł mężczyzna!
Przykry początek tygodnia w Świnoujściu. W lesie w okolicach rezerwatu przyrody Karsiborskie Paprocie doszło do wypadku. W trakcie załadunku drewna z dźwigu z wysokości około 2 metrów spadł mężczyzna w wieku około 45 – lat. Poszkodowany z urazami klatki piersiowej i brzucha został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Słowa uznania należą się załodze Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec wylądował na leśnej ścieżce. Oprócz LPR-u na miejscu pojawili się strażacy, pogotowie ratunkowe oraz policja.

– Działania strażaków polegały na udzieleniu poszkodowanemu mężczyźnie pierwszej pomocy. Następnie został przekazany ratownikom medycznym – informuje straż pożarna w Świnoujściu.
Wypadek podczas załadunku drewna! Z dźwigu z wysokości około 2 metrów spadł mężczyzna! [1]

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 lipca po godzinie 10:00.

– Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny w wieku ok. 45 lat, który miał spaść z dźwigu z wysokości ok. 2 metrów. Na miejsce zadysponowano naziemny zespół ratownictwa medycznego i zespół LPR. Pacjent z urazem klatki piersiowej i brzucha został zabezpieczony i przetransportowany przez zespół LPR do szpitala – informuje Paulina Heigel, rzecznik prasowy WSPR w Szczecinie.
źródło: www.iswinoujscie.pl