Wyrżnęli część lasu a teraz się tłumaczą: Prace doprowadzą do wymiany pokolenia drzew

Wyrżnęli część lasu a teraz się tłumaczą: Prace doprowadzą do wymiany pokolenia drzew
Mieszkańcy byli wyraźnie zaniepokojeni, tym co dzieje się przy ulicy Krzywej. Zwracali uwagę na prowadzoną tam wycinkę drzew. Teraz do sprawy odniósł się zastępca nadleśniczego z Nadleśnictwa Międzyzdroje, które prowadzi widoczną na zdjęciu wycinkę. W odpowiedzi czytamy m.in, że prace realizowane przez nadleśnictwo we wskazanej lokalizacji są bezpośrednią konsekwencją osiągnięcia dojrzałości biologicznej przez starsze pokolenie lasu.

– Skutkuje to pogarszaniem się jego stanu zdrowotnego oraz obniżaniem odporności mechanicznej na działanie czynników zewnętrznych jak np. śnieg, wiatr. Prace doprowadzą do wymiany pokolenia drzew – zgodnie z zasadą utrzymania ciągłości i trwałości lasu. W następstwie wykonanych prac, w ciągu najbliższych 2 lat, zostaną posadzone młode drzewka, a rosnący nowy las będzie cechował się większym bogactwem gatunkowym drzew – wyjaśnia zastępca nadleśniczego Marcin Stosik.

W odpowiedzi czytamy także, że w miejsce usuniętego drzewostanu zostanie dokonane nasadzenie dębów, co w sposób zdecydowany wpłynie na zwiększenie jego różnorodności oraz, w konsekwencji, na wykształcenie/zapewnienie dogodniejszych warunków bytowania dla wielu gatunków zwierząt.

– Przeprowadzone prace wpłyną także na zwiększenie bezpieczeństwa dla osób korzystających z jego uroków – podsumowuje Stosik.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Radio Świnoujście

FREE
VIEW