Wystające kostki na deptaku Monte Cassino budzą niezadowolenie mieszkańców

Wystające kostki na deptaku Monte Cassino budzą niezadowolenie mieszkańców
Wystające kostki na deptaku Monte Cassino w Świnoujściu budzą niezadowolenie wśród mieszkańców. Ulica Monte Cassino jest jednym z głównych deptaków miasta i przyciąga wiele osób, jednak nieprawidłowo wykonane chodniki powodują niedogodności i zagrożenie dla pieszych.

Jak podaje jeden z Czytelników, który przesłał zdjęcia wystających kostek do redakcji, władzom miasta nie udało się wyremontować chodnika na ulicy Monte Cassino, mimo że nazwa ulicy zobowiązuje. Zamiast tego powstały skaliste wyboje, które są nie tylko nieestetyczne, ale także stanowią niebezpieczeństwo dla przechodniów.

Mieszkańcy apelują do władz miasta o pilną naprawę chodnika na Monte Cassino. Wiele osób wskazuje, że to nie pierwszy taki przypadek w Świnoujściu, gdzie remonty i modernizacje ulic bywają wykonane niewłaściwie.

Zachęcamy mieszkańców do zgłaszania wszelkich uwag i zastrzeżeń władzom miasta.
Wystające kostki na deptaku Monte Cassino budzą niezadowolenie mieszkańców [1]

Monte Cassino to nazwa znana przede wszystkim związana z bitwą pod Monte Cassino, która toczyła się w czasie II wojny światowej we Włoszech w 1944 roku. W ramach działań wojennych wojska alianckie, w tym także polskie, prowadziły walki o zdobycie klasztoru na górze Monte Cassino, co ostatecznie udało się po wielu trudach i ofiarach.

Jednak nazwa Monte Cassino jest także obecna w Polsce, a dokładniej w Świnoujściu, gdzie istnieje ulica o tej samej nazwie. Ulica Monte Cassino w Świnoujściu jest jednym z głównych deptaków miasta i przyciąga zarówno turystów, jak i mieszkańców. Znajdują się tam liczne sklepy, kawiarnie, restauracje i inne miejsca rozrywki. Ponadto ulica ta ma swoje miejsce w historii Świnoujścia, ponieważ w czasie II wojny światowej była to ważna arteria komunikacyjna dla niemieckiego garnizonu stacjonującego w tym mieście. Po wojnie ulica została przemianowana na Monte Cassino i taką nazwę nosi do dzisiaj.
źródło: www.iswinoujscie.pl