Wznowienie jednej z najlepszych solowych płyt Paula MCartneya, „Flaming Pie”, od dziś w sprzedaży.

07/31/20

Wznowienie jednej z najlepszych solowych płyt Paula MCartneya, „Flaming Pie”, od dziś w sprzedaży.

Paul McCartney prezentuje trzynaste wydawnictwo w nagrodzonej Grammy „Archive Collection” – wznowienie dziesiątego solowego albumu muzyka, „Flaming Pie”.

Płyta oryginalnie została wydana 5 maja 1997, a nagrania odbyły się w trakcie prac nad „Anthology” The Beatles. Paul przyznał później, że miało to niemały wpływ na jego solowy materiał. Za produkcję materiału odpowiadali McCartney, Jeff Lynne oraz George Martin, a gościnnie na płycie pojawili się m.in. Ringo Starr, Steve Miller, Linda McCartney i syn artysty, James. „Flaming Pie” to zarówno masterclass komponowania, jak i przejaw radosnej, spontanicznej twórczości. Wydawnictwo spotkało się z niezwykle ciepłym przyjęciem ze strony fanów i krytyków i było największym komercyjnym sukcesem artysty w latach 90. Album otrzymał złotą płytę m.in. w Stanach, Wielkiej Brytanii czy Japonii.

Seria „The Paul McCartney Archive Collection” zadebiutowała 2 listopada 2010, pierwszym wydawnictwem było wznowienie „Band on the Run” Paula McCartneya & Wings z 1973 roku. Krążek otrzymał nagrodę Grammy w kategorii Best Historical Album. Wydane później „Wings Over America” w 2013 triumfowało w kategorii Best Boxed or Special Limited Edition Package. Każda płyta wydana w ramach serii jest osobiście nadzorowana przez Paula. Rezultatem jest jedno z najbardziej ambitnych i osobistych dokonań w dyskografii muzyka, obejmujące ponad 50 lat historii muzyki.

Źródło: Universal Music Polska