XXI Regaty Unity Line. Żeglarskie zmagania na Bałtyku już w sierpniu!

XXI Regaty Unity Line. Żeglarskie zmagania na Bałtyku już w sierpniu!
Na te kilka letnich dni, pasjonaci i pasjonatki żeglarstwa czekają cały rok. A to dlatego, że Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenki, to znana i lubiana impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz regatowy – nie tylko w Polsce, ale i w Europie.

Zapisy trwają! Tegoroczna edycja żeglarskiego święta odbędzie się już 11–15.08.2023 r. A dobra informacja jest taka, że wciąż jeszcze można zgłosić się do udziału w zawodach!

Co nas czeka w tym roku? Przede wszystkim, oczywiście, emocjonująca rywalizacja załóg na trasach: Standard (grupy: KWR, ORC, OPEN, SAMOTNICY, OLDTIMER) i Extreme. Jako pierwsze, bo już 11 sierpnia, wystartują ekipy, które mają do pokonania trasę ekstremalną. Co ciekawe, ich zmagania będzie można śledzić z pokładu promu Unity Line, bo początkowy odcinek wyścigu pokrywa się z codzienną trasą jednostek armatora.

Bezpieczne zawody i zmagania na żywo
Nowością, podczas XXI Edycji Regat, będzie nowoczesna satelitarna komunikacja – YB Tracking, która pozwoli na śledzenie pozycji jednostek na morzu w czasie rzeczywistym. Jachty, biorące udział w zawodach, wyposażone zostaną w specjalne urządzenia, tzw. trackery Yellow Brick.

Zapewni to większe bezpieczeństwo załogom. A przy okazji, każdy będzie mógł śledzić zmagania jednostek na żywo, ponieważ ich pozycje zostaną udostępnione zarówno w miasteczku regatowym, jak i na stronie głównej wydarzenia: https://regaty-unityline.pl. Na stronie znajdują się też aktualne informacje dotyczące regat, formularz zgłoszeniowy do zawodów, mapy z podglądem tras czy fotorelacje.

Organizacja Przy dobrej współpracy to nie problem!
Komandorem regat, niezmiennie od 2019 r., jest Kpt. Paweł Hapanowicz. O oprawę marketingową i gastronomiczną wydarzenia dba sponsor tytularny – Unity Line. Sędzią głównym zawodów jest Wojciech Denderski.

Organizatorem regat jest firma HP Reklama. Partnerami i sponsorami nagród są firmy: Skaut, SailStore i Be Free. Wydarzeniu partnerują również: miasto Świnoujście i gmina Dziwnów.

Oficjalne wyniki wszystkich wyścigów zostaną ogłoszone podczas uroczystej ceremonii zakończenia regat, która rozpocznie się 14.08.2023 r., o godzinie 17:00. Tradycyjnie, Kapituła Honorowa Regat Unity Line wskaże osobę, która wyróżnia się wyjątkowym poszanowaniem zasad fair play.

Pozytywna energia i integracja
Regaty Unity Line to jednak nie tylko zawody, zwycięstwa i odznaczenia! To przede wszystkim wspaniała okazja do spotkań, rozmów, wymiany doświadczeń i – tak, po prostu – świetnej zabawy. Dobry klimat tej imprezy czuć na każdym kroku. Choćby w takich drobiazgach, jak specjalne pozdrowienia z promów Unity Line dla wszystkich napotkanych na Bałtyku załóg.

To dla tej wspaniałej atmosfery warto wziąć udział w zawodach, kibicować na starcie w Świnoujściu lub na mecie w Dziwnowie albo śledzić wydarzenie na stronach:
https://regaty-unityline.pl
https://www.facebook.com/RegatyUnityLine
https://www.instagram.com/regatyunityline

Przed nami moc emocji na horyzoncie!
Źródło: iswinoujscie.pl