Yuja Wang świętuje 150-lecie urodzin Rachmaninowa

09/08/23

Yuja Wang świętuje 150-lecie urodzin Rachmaninowa

„Rachmaninoff: The Piano Concertos & Paganini Rhapsody” to album podkreślający 150. rocznicę urodzin Siergieja Rachmaninowa.

Yuja Wang połączyła tutaj siły z Los Angeles Philharmonic i dyrektorem artystycznym tej orkiestry – Gustavo Dudamelem, aby w trakcie dwóch wieczorów – 9 i 11 lutego 2023 roku wykonać wszystkie cztery koncerty fortepianowe oraz Rapsodię na temat Paganiniego. Te nagrane na żywo w Walt Disney Hall występy stanowią program wydawnictwa, które jest dostępne w wersji fizycznej w Polsce od 8 września.

Niewiele jest lepszych miejsc do świętowania 150-lecia urodzin Siergieja Rachmaninowa niż Los Angeles – miasto, w którym kiedyś mieszkał sam kompozytor, a „nagranie kompletu koncertów Rachmaninowa na żywo to wyjątkowe przedsięwzięcie” – mówi pianistka. W istocie jest to imponujący wyczyn, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę techniczne wymagania tych utworów, a „każdy z tych koncertów ma swój własny charakter, gdy grasz je jako cykl, to zdajesz sobie sprawę z tego, jak bogaty i głęboki wyrazowo jest ten repertuar, który nigdy Ci się nie znudzi” – dodaje artystka.
Źródło: Universal Music Polska