YUNGBLUD zapowiada BLUDFEST

Źródło: Universal Music Polska
03/20/24

YUNGBLUD zapowiada BLUDFEST

Uznany na całym świecie artysta i muzyk YUNGBLUD ogłosił własny festiwal – BLUDFEST.

Zorganizowanie imprezy łączącej muzykę i lifestyle jest naturalnym krokiem w karierze twórcy, który ugruntował swoją pozycję jako jednego z najważniejszych i najbardziej wpływowych głosów swojego pokolenia. BLUDFEST odbędzie się 11 sierpnia 2024 r. w kultowym Milton Keynes Bowl w Anglii w hrabstwie Buckinghamshire.

W line-upie obok YUNGBLUDA pojawi się nominowany do Grammy Lil Yachty, pochodzący z Atlanty raper, który ma na koncie wspólny singiel z organizatorem BLUDFESTU – „When We Die (Can We Still Get High?)”. Na festiwalu wystąpią także rockowy duet SOFT PLAY i ikony punk rocka – The Damned. YUNGBLUD zaprosił na swoją imprezę także wschodzącą amerykańską gwiazdę Nessę Barrett, popową gwiazdę z Wielkiej Brytanii Lolę Young oraz Jazmin Bean, której debiutancki krążek trafił na rynek w drugiej połowie lutego.

Wyjątkowo eklektyczny skład został wyselekcjonowany przez samego YUNGBLUDA, by zachęcić do przyjścia młodsze pokolenie słuchaczy, którzy dopiero łapią koncertowego bakcyla, a jednocześnie nie ich gust jest wolny od gatunkowych szufladek. Dzięki temu pomysłodawca BLUDFESTU mógł postawić na zróżnicowany line-up, by stworzyć niezapomniane święto muzyki.

Manifest YUNGBLUDA jako artysty obejmuje trzy podstawowe wartości: społeczność, autentyczność i tworzenie miejsca do wyrażania siebie. To właśnie te idee są filarami BLUDFESTU. Impreza nie będzie zwykłym festiwalem muzycznym, ale szansą na wejście do świata YUNGBLUDA.

Mówiąc o planowanym na sierpień wydarzeniu, artysta stwierdza: – Pięć lat temu wyobraziliśmy sobie własny świat. Dzięki BLUDFESTOWI fizycznie go zbudowaliśmy. To dla mnie kolejny logiczny krok. Chcę stworzyć bezpieczną przestrzeń, do której ludzie mogą przyjść i świętować, gdzie jedność, indywidualizm i miłość są głównym celem, a my ożywiamy świat YUNGBLUDA na ich oczach.

Chciałem zbudować doświadczenie, w którym każdy może być całkowicie sobą, bez względu na to czy jest tam ze swoimi przyjaciółmi, rodziną czy całkowicie sam. BLUDFEST zatrze granice gatunkowe i zniszczy ograniczenia wyobraźni. Ten festiwal odetnie się od korporacyjnego badziewia i będzie się skupiał na ludziach. Moim celem jest rozszerzenie go na cały świat. Pierwsza edycja z pewnością będzie czymś, czego nikt dotychczas w Wielkiej Brytanii nie widział.

Obok gwiazdorskiego składu festiwal ma nieść za sobą szereg aktywności zachęcającej społeczność z całego świata do nawiązywania kontaktów. Na terenie BLUDFESTU stanie namiot „Make A Friend”, który zachęci fanów do łączenia się i nawiązywania nowych przyjaźni, pojawią się bezpłatne fotobudki, muzeum YUNGBLUDA, w którym fani znajdą liczne pamiątki związane z artystą i sporo innych atrakcji, które zostaną ujawnione wkrótce.

Jeden z barów na terenie festiwalu zostanie zbudowany na wzór ulubionego pubu YUNGBLUDA – kultowego The Hawley Arms w Camden. Fani będą mogli skosztować stworzonej przez artystę kanapki – TheBludBurgera. Inicjator imprezy podkreśla, że jego festiwal będzie przestrzenią bezpieczną, na terenie której znajdą się strefy dla osób potrzebujących wsparcia psychologicznego.

Lokalizacja imprezy nie jest przypadkowa. W przeszłości na terenie Milton Keynes Bowl występowali m.in. Queen, David Bowie, Eminem, Green Day, Linkin Park, Oasis, Foo Fighters i wielu innych.

Sprzedaż biletów ruszy 22 marca o 10.00 lokalnego czasu (11.00 w Polsce). Wejściówki wyceniono na 49,50 funta plus opłaty.

Od początku swojej imponującej kariery YUNGBLUD dbał o rzeszę swoich fanów, tworząc globalną społeczność. W mediach społecznościowych obserwuje go ponad 14,5 mln osób, co pomogło mu ugruntować pozycję jednego z najważniejszych artystów alternatywnych swojego pokolenia.

blank