Z takiej strony jeszcze jej nie znacie: Julia Rocka we wzniosłym singlu o… teatrze!

fd8db1c143192be19049d699ac39e0b6

01/20/23

Z takiej strony jeszcze jej nie znacie: Julia Rocka we wzniosłym singlu o… teatrze!

„Akcja!” to ostatnia zapowiedź debiutanckiego albumu artystki

Ponad 70 milionów wyświetleń na YouTube i 20 milionów polubień na TikToku oraz odsłuchań na Spotify – kariera Julii z dnia na dzień nabiera większego tempa! Julia jest zaangażowanym twórcą cyfrowym – jej zainteresowania i umiejętności od początku wychodzą poza jedną dziedzinę.

Po ponad dwóch latach od wydania debiutanckiego singla „Jeep”, który był efektem spontanicznych nagrywek artystki z kolegą z liceum – Michałem Głomskim, a kilka miesięcy później okupował szczyt listy Spotify Viral Polska, Julia kilka dni temu zapowiedziała premierę swojego debiutancki albumu.

Album „Blaza” ukaże się w wersji cyfrowej już 3 lutego, tymczasem w sieci pojawił się ostatni singiel zwiastujący wydawnictwo. Utwór „Akcja!”, który na TikToku zrobił spore zamieszanie pod roboczym tytułem „moja rola bycie nikim”, to emocjonalna ballada utrzymana w iście filmowym stylu.

Od dawna czułam, że muszę napisać piosenkę, która poruszałaby motyw theatrum mundi. Często odbieram świat jako pewnego rodzaju scenę, na której wszyscy jesteśmy aktorami odgrywającymi trudne życiowe role. Nie jesteśmy przygotowani do sztuki jaką jest codzienność i stale próbujemy niezdarnie improwizować. 
-pisze Julia na swoim Instagramie.


Singlowi towarzyszy minimalistyczne video z czerwoną, teatralną kurtyną jako motywem przewodnim. Każdy z utworów z nadchodzącego albumu „Blaza” doczeka się osobnego mini-teledysku. Artystce bardzo zależało na tym, aby wszystkie piosenki miały osobną identyfikację wizualną, aby jak najlepiej wprowadzić fanów w historie o których opowiada w tekstach utworów.

Oprócz drogi muzycznej, Julia równolegle rozwija swoją karierę aktorską. W 2022 roku ukazały się dwa seriale audio, w których artystka użyczyła swojego głosu pierwszoplanowym postaciom. Audiobooki „Z pierwszej piłki” na podstawie książki Remigiusza Mroza oraz „Opowiem o Tobie gwiazdom” Edyty Prusinowskiej zapewniły Julii nowe zawodowe doświadczenia oraz możliwość współpracy z Adamem Woronowiczem czy braćmi Kacperczyk.
Źródło: Sony Music Poland