Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy do naprawy? Komisja zaopiniuje ważne uchwały

Sytuacja w Zakładzie Pielęgnacyjno-Opiekuńczym i Żegludze Świnoujskiej, podział środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością to tylko niektóre tematy poniedziałkowego posiedzenia komisji gospodarki i budżetu rady miasta.

W poniedziałek, 26 października zabrała się komisja gospodarki i budżetu rady miasta. Posiedzenie w trybie zdalnym rozpoczęła się o godz. 13.

Komisja zaopiniuje projekt uchwały o zawarciu umowy dzierżawy nieruchomości w trybie bezprzetargowym. Mowa zapleczu ul. Dąbrowskiego 4, gdzie ma powstać wielopoziomowy parking.

Kolejna opinia komisji ma dotyczyć projektu uchwały w sprawie wyznaczenia obszaru i granic aglomeracji Świnoujście. Będzie też o zadaniach finansowanych ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób z Niepełnosprawnością.

Radni wypowiedzą się także w sprawie zatwierdzenia programu naprawczego Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego w Świnoujściu oraz tego, czy przekształcić go w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością.

Prezydent ma zaś przedstawić radnym sprawozdanie z prac przy budowie tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin. Wspólnie z komisją gospodarki morskiej omawiana będzie sytuacja w Żegludze Świnoujście oraz plany dotyczące działalności zakładu w związku z budową tunelu.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl