Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”. Wyniki ogłosimy 20 grudnia

Fot. PAP

Zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń do konkursu „Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”, na który nadesłaliście ponad 150 prac! Wyniki ogłosimy 20 grudnia. Wśród uczestników, którzy zgłosili się w listopadzie, rozlosowaliśmy dodatkowe nagrody.

Tymi nagrodami są słuchawki bezprzewodowe, które otrzymują: Oliwia Sz. z Biedruska i Magdalena D. z Kościerzyny. W październiku nagrodą dodatkową były głośniki bezprzewodowe.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu”, to konkurs przeznaczony dla uczniów i osób dorosłych pracujących z dziećmi. Zgłoszenia można było nadsyłać do 30 listopada. Oczekiwaliśmy na prace, które najlepiej zaprezentują zagadnienia związane z obrotem gotówkowym i bezgotówkowym oraz rolą Narodowego Banku Polskiego w tym zakresie. Do laureatów konkursu trafi ogółem ponad 10 tysięcy złotych.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz uczniowie liceów i techników na konkurs mogli nadsyłać filmy (nie dłuższe niż 10 minut), audycje, prezentacje, wypowiedzi pisemne, gry terenowe, gry planszowe, aplikacje, plakaty czy wystawy informacyjne do szkolnych gablot.

Dorośli, którzy pracują z dziećmi i młodzieżą, mogli przygotować na konkurs pracę w formie, która umożliwia jej wykorzystanie w czasie zajęć. Mógł to być np. scenariusz lekcji czy autorskie materiały dydaktyczne.

W grudniu nadesłane prace oceni pod względem merytorycznym pięcioosobowe jury. Następnie zostaną wyłonione po trzy najlepsze prace w każdej kategorii wiekowej.

Uczniowie szkół podstawowych za zajęcie I miejsca otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 1000 zł, II miejsca – 750 zł, a III miejsca – 500 zł. W kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych nagroda za I miejsce to 1500 zł, II miejsce – 1200 zł, III miejsce – 750 zł. Osobom dorosłym pracującym z dziećmi przyznamy za I miejsce – 2000 zł, za II miejsce – 1500 zł, a za III miejsce – 1000 zł.

„Wiem jak w banku. Wszystko o pieniądzu” to projekt realizowany przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Adblock test (Why?)

Źródło: PAP MEDIAROOM