Zalany Park Zdrojowy!

Zalany Park Zdrojowy!
Każdy, kto spaceruje po Parku Zdrojowym, zauważył w ciągu ostatnich kilku tygodni wyjątkowo wysoki poziom wód w rowach melioracyjnych. Zalana jest też już bardzo duża część Parku Zdrojowego, zalewane są piwnice posesji przy ul. Mieszka I. Do redakcji portalu dzwonią i piszą w tej sprawie oburzeni mieszkańcy. Dlatego oczywiście o wyjaśnienia tego stanu zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Prezydenta Miasta.

Na pytanie redakcji o powód nadmiaru wody w rowach w Parku Zdrojowym oraz przede wszystkim kto jest odpowiedzialny za ten problem, odpowiedział redakcji Jarosław Jaz:

– Sytuacja spowodowana jest awarią pompy melioracyjnej. Na dużą ilość wód w systemie melioracyjnym ma również wpływ wysoki stan wód podziemnych, który zależy od poziomu wody w kanale portowym. Obecnie została przeprowadzona procedura zakupu pompy melioracyjnej zamiennej. Oczekujemy na jej dostawę.
Zalany Park Zdrojowy! [1]

Za system melioracyjny miasta odpowiada Urząd Miasta. Problemem jest zepsuta pompa, która powinna być już dawno po prostu wymieniona! Wtedy nadmiar wód, które stoją na części Parku Zdrojowego przepchany zostałby właśnie do kanału portowego. Drzewa nie stałyby w wodzie, a okoliczni Mieszkańcy nie musieliby codziennie wynosić wody z piwnic.
Przez opieszałość w reakcji na problem, być może kilku urzędników z Parku Zdrojowego, na którego rewitalizację i meliorację wydano grube miliony złotych, zrobione zostało teraz niezłe "bagienko". Jak nic na dodatek czeka nas masowy wylęg komarów i prawdopodobne kąsanie nas do krwi.

źródło: www.iswinoujscie.pl