Zamiast drzew będzie restauracja. Na Bałtyckiej powstanie punkt gastronomiczny

Zamiast drzew będzie restauracja. Na Bałtyckiej powstanie punkt gastronomiczny
Mieszkaniec bardzo zmartwił się tym, co zobaczył przy wejściu na plażę na przedłużeniu ulicy Bałtyckiej. W pobliżu tzw. patelni trwa wycinka drzew. – Trwa kolejna rzeź na drzewach. Czemu ma ona służyć? – zastanawia się mieszkaniec. W tej sprawie zwróciliśmy się do miasta, Wiemy już dlaczego wycięto drzewa w tym miejscu. Ma tam powstać restauracja i toaleta publiczna.

Czytelnika interesowało to ile w sumie drzew pójdzie pod piłę.

– Ile docelowo drzew zostanie wyciętych? – pyta mieszkaniec.

Zamiast drzew będzie restauracja. Na Bałtyckiej powstanie punkt gastronomiczny [1]

Te pytania zadaliśmy do świnoujskiego magistratu.

– W sprawie wycinki drzew prowadzonej przy wejściu na plażę – skrzyżowanie ulic Żeromskiego z Bałtycką w Świnoujściu uprzejmie informuję, że wnioskowane do usunięcia drzewa kolidują z przedsięwzięciem pn. „Budynek usług gastronomii i budynek toalety publicznej wraz z zagospodarowaniem terenu". Wnioskodawca z tego tytułu uzyskał zezwolenie na usunięcie 38 sztuk drzew – wyjaśnił rzecznik prezydenta miasta, Jarosław Jaz. Zamiast drzew będzie restauracja. Na Bałtyckiej powstanie punkt gastronomiczny [2]

Po tym co dzieje się w mieście, mieszkańcy są wyraźnie zaniepokojeni i wyczuleni na kwestię zieleni. Reagują na każdą nawet najmniejszą wycinkę obawiając się, że zamieni się ona w prawdziwą rzeź na drzewach.
źródło: www.iswinoujscie.pl