Zamiast karetki do poszkodowanego pojechali strażacy

Zamiast karetki do poszkodowanego pojechali strażacy
Mężczyzna potrzebował pomocy medycznej. Jednak w chwili zgłoszenia nie było żadnej wolnej karetki. Na miejsce zostali skierowani strażacy.

Przed godziną 19.00 przebywający w budynku przy ulicy Sikorskiego 2 mężczyzna potrzebował pomocy medycznej. Zostało wezwane pogotowie, lecz w tym czasie nie było wolnej karetki. Na pomoc skierowano więc strażaków – przed budynek zajechały dwie jednostki. Niestety, z powodu prac ziemnych, wozy strażackie miały utrudniony dojazd.
Zamiast karetki do poszkodowanego pojechali strażacy [1]

Gdy strażacy zabezpieczali poszkodowanego, karetki wciąż nie było.

Sytuacja po raz kolejny pokazała, jak poważnym problemem jest zbyt mała ilość karetek pogotowia w naszym mieście. W chwili, gdy każda minuta może być szansą dla ludzkiego życia, brakuje możliwości udzielenia pomocy. Strażacy starają się jak mogą, lecz to właśnie pogotowie powinno być pierwsze w razie potrzeby.Zamiast karetki do poszkodowanego pojechali strażacy [2]

Widzą to mieszkańcy, tylko dziś do redakcji portalu iswinoujscie.pl dzwoniły dwie osoby z informacją, że często brakuje karetki. Taki sam problem mają mieszkańcy Kamienia Pomorskiego. Czy dojdzie do tego, że ambulans będzie przyjeżdżał ze Szczecina?
źródło: www.iswinoujscie.pl