Zamknięte wejście na falochron środkowy. Czytelnik: „To bzdura i skandal”!!!

Świnoujście – iswinoujscie.pl » Zamknięte wejście na falochron środkowy. Czytelnik: „To bzdura i skandal”!!!

iswinoujscie.pl • Poniedziałek [23.11.2020, 20:53:48] • Świnoujście

Zamknięte wejście na falochron środkowy. Czytelnik: „To bzdura i skandal”!!!

fot. Czytelnik

W czasie weekendowego spaceru mieszkaniec był zszokowany widokiem jaki zastał u wejścia na falochron środkowy części miasta. Na całej szerokości zamontowana została wielka, metalowa brama. Naszym zdaniem, w tym miejscu powinna też znaleźć się choćby tablica z informacją dla spacerowiczów dlaczego ten atrakcyjny i chętnie odwiedzany fragment świnoujskiego wybrzeża został nagle odcięty. Ktoś mógłby kojarzyć ten fakt z zaleceniami anty-CoVid-owymi ale gdyby tym kierował się autor decyzji to byłby to wyraz nieuzasadnionej nadgorliwości bowiem spacer na takiej przestrzeni nawet grupy osób nie niesie zagrożenia.

Pamiętamy informacje z 2019 gdy wejście zostało zamknięte z powodu trwających tam robót związanych z remontem ostróg i budową nowej głowicy falochronu. Tamte prace skończyły się zgodnie z planem w ubiegłym roku i nie mamy żadnych informacji o jakiejś kolejnej inwestycji.

Zamknięte wejście na falochron środkowy. Czytelnik: „To bzdura i skandal”!!!

fot. Czytelnik

Administratorem tego terenu jest Urząd Morski w Szczecinie. Poprosiliśmy tą instytucje o wyjaśnienia tej bulwersującej sytuacji. Odpowiedzi udzieliła nam Rzecznik Urzędu Morskiego.

Zamknięte wejście na falochron środkowy. Czytelnik: „To bzdura i skandal”!!!

fot. iswinoujscie.pl

Mieszkańcy, którzy dzwonią do redakcji w tej sprawie są źli i rozgoryczeni. Czy bowiem zamknięcie dostępu do tego wyjątkowego i historycznego miejsca to początek grodzenia prawobrzeża pod przemysł?

Kolejne będzie pewnie 2 km. plaży na Warszowie? To przecież miejsce zaraz za Terminalem LNG, które ZMPSŚ zajął za zgodą prezydenta i części radnych pod Terminal Kontenerowy. Czas destrukcji warszowskiech atrakcji turystycznych zaczął tykać?

źródło: www.iswinoujscie.pl

■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. – planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 – 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■

■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. – planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 – 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 – letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” – 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. – Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. – Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej – alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl