Zaniedbana nawierzchnia na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej i 11 Listopada – czy taki sposób „naprawy” jest odpowiedni dla miasta odwiedzanego przez tysiące turystów?

Zaniedbana nawierzchnia na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej i 11 Listopada - czy taki sposób „naprawy” jest odpowiedni dla miasta odwiedzanego przez tysiące turystów?
Fatalny stan nawierzchni na skrzyżowaniu ulicy Grunwaldzkiej i 11 Listopada wzbudził duże zaniepokojenie mieszkańców oraz radnych, którzy złożyli pisemną interpelację w tej sprawie kilka miesięcy temu. Odpowiedź urzędniczki Urzędu Miasta, że naprawa zostanie przeprowadzona w zależności od warunków atmosferycznych, wywołała pewne nadzieje na poprawę sytuacji. Niestety, obecnie możemy stwierdzić, że rzeczywistość jest zupełnie inna.

Po pewnym czasie faktycznie zauważono działania mające na celu naprawę nawierzchni na tym skrzyżowaniu. Niestety, okazało się, że naprawa ograniczyła się jedynie do pomalowania nawierzchni czerwoną i białą farbą, co ma jedynie kosmetyczny charakter. Ten sposób "naprawy" nie tylko nie poprawił stanu nawierzchni, ale również pogorszył sytuację. Malowanie powierzchni spowodowało, że zagłębienia i wyrwy na skrzyżowaniu mogą jeszcze bardziej utrudniać swobodny przepływ wody, co może prowadzić do większych utrudnień dla kierowców i pieszych.

Obecnie, wraz z nadejściem sezonu letniego oraz planowanym otwarciem tunelu w niedalekiej przyszłości, należy spodziewać się znacznego wzrostu natężenia ruchu na tym skrzyżowaniu. Dlatego tak ważne jest, aby miasto zadbało o odpowiedni stan nawierzchni, która powinna być bezpieczna i sprzyjać swobodnemu przemieszczaniu się zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających miasto.

Taki sposób "naprawy" jest nieodpowiedni dla miasta, które jest popularnym celem turystycznym odwiedzanym przez tysiące osób zarówno z kraju, jak i zagranicy. Zaniedbanie stanu nawierzchni na głównym skrzyżowaniu może wpływać negatywnie na wizerunek miasta, a także stanowić poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców. Konieczne jest podjęcie natychmiastowych działań, aby naprawić nawierzchnię w sposób profesjonalny i trwały, zgodnie z przepisami i standardami.

Mieszkańcy mają prawo oczekiwać, że ich miasto zadba o infrastrukturę drogową, która spełnia wymogi bezpieczeństwa i jakości. W przypadku tak istotnego skrzyżowania jak ulica Grunwaldzka i 11 Listopada, odpowiednie utrzymanie nawierzchni jest szczególnie ważne. Apelujemy do władz miasta o podjęcie o natychmiastowe działania.

źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl