Zapłacili pracownikom za marzec

Wynagrodzenia Pracowników za marzec 2020 są uregulowane w pełnej wysokości – poinformowało nas Uzdrowisko Świnoujście. Są też dobre wieści dla zatrudnionych, dotyczące kolejnych miesięcy.

Wynagrodzenia Pracowników „Uzdrowisko Świnoujście” S.A. za miesiąc marzec 2020 są uregulowane w pełnej wysokości – informuje Agnieszka Sielicka, kierownik działu marketingu i sprzedaży Uzdrowiska Świnoujście S.A. – Ponadto we współpracy ze Związkami Zawodowymi działającymi w Spółce oraz Wojewódzkim Urzędem Pracy zabezpieczono utrzymanie wszystkich pracowników w miesiącach kwiecień, maj i czerwiec 2020. Prowadzone od wielu tygodni działania mają na celu zabezpieczenie zdrowia i bezpieczeństwa finansowego wszystkich zatrudnionych osób.

To odpowiedź na nasz artykuł o pracownikach spółki, którzy nie dostali wynagrodzeń.

Podczas zamykania ośrodków uzdrowiskowych prezes, Pan Śliwiński zapewniał wszystkich pracowników, że środki na utrzymanie wynagrodzeń wystarczą na co najmniej 6 miesięcy dla pracowników stałych i długoletnich – pisał jeden z naszych Czytelników, pracownik Uzdrowiska Świnoujście. – Jak się wczoraj okazało, nie zostały przekazane przelewy wypłat na ostatni dzień miesiąca, a w dniu dzisiejszym dopiero przelano pieniądze dla pracowników w kwocie 1000 zł.

Zdaniem pracownika spółki, brakowało kontaktu z dyrekcją i członkami rady nadzorczej.

Warto by było wspomnieć, że zapewnienia wynagrodzeń były w 100% obiecane – podkreślał.

O problemie pisał też inny nasz Czytelnik.

Pracuję w firmie Uzdrowisko Świnoujście S.A. – zaczynał swój list. – Jestem zatrudniony na umowie o pracę na czas określony. Z racji braku kuracjuszy i epidemii koronawirusa, sanatoria zostały zamknięte od 26 marca. Kierowniczka kazała podpisać listę obecności do końca marca, a my mamy oczekiwać w domu na telefon. Wczoraj powinna być pensja na koncie, której nie mamy. Wiem, że niektórzy pracownicy dostali tylko tysiąc złotych. Gdzie są pieniądze za cały miesiąc, który przepracowaliśmy? To nie jest nawet połowa pensji.

Rozumiem, że pensja za kwiecień może być wypłacona w wysokości 80% wynikającej z ustawy tarczy antykryzysowej – kontynuował nasz Czytelnik. – Jednakże miesiąc marzec był w całości przepracowany przez pracowników, a kuracjusze oraz goście niemieccy byli obsadzeni na budynkach Uzdrowisk. W dodatku chcą wysyłać i zmuszać pracowników na urlopy zaległe oraz bieżące i chcą za nie płacić tylko 80%, co również jest niezgodne z prawem. Co mamy robić w obecnej sytuacji? Związki zawodowe również mówią o tym, że będziemy zmuszeni do podpisania kart urlopowych.

Do sprawy odniósł się wtedy Dariusz Śliwiński, prezes zarządu Uzdrowiska Świnoujście.

– W dniu 31 marca 2020 r. wszystkim pracownikom Spółki zatrudnionym na podstawie umowy o pracę przelano na konta osobiste lub wypłacono w kasie Spółki częściowe wynagrodzenie za miesiąc marzec 2020 r. w wysokości 1 000,00 zł netto – informował nas prezes. – Sytuacja taka dotyczyła 245 pracowników i wynikła z opóźnień regulacji płatności przez NFZ. Spółka natomiast posiada zabezpieczenie na wyżej wymienione wynagrodzenia ze środków własnych. Wynagrodzenia zostaną uregulowane do pełnej wysokości w najbliższych dniach, jak tylko wpłyną środki z NFZ. W kolejnych miesiącach pracownicy zostaną zabezpieczeni finansowo ze środków Spółki, środków pochodzących ze wsparcia Urzędu Marszałkowskiego, jak i środków Wojewódzkiego Urzędu Pracy – obiecywał.

źródło: www.iswinoujscie.pl

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl