Zapraszamy do Żywiołowa

06/21/23

Zapraszamy do Żywiołowa

Prezentujemy oficjalną ścieżkę dźwiękową nowej animacji Disneya i Pixara – „Między nami żywiołami”! Album zawiera wydany wcześniej singiel „Steal The Show” Lauva. Film trafi do kin 14 lipca.

Uznany piosenkarz, autor tekstów, producent i multiinstrumentalista Lauv współpracował z kompozytorem Thomasem Newmanem – autorem muzyki do filmów Pixara „Gdzie jest Nemo”, „WALL•E” i „Gdzie jest Dory” – oraz autorem tekstów Michaelem Matosiciem. Ich dzieło „Steal The Show” będziemy mogli częściowo usłyszeć w trakcie filmu oraz w całości podczas końcowych napisów.

„Steal The Show” pomaga ożywić niezwykłą podróż przez Żywiołowo, podczas której ognista Iskra i płynący z prądem Wodek zdają sobie sprawę, że być może wcale tak bardzo się nie różnią.

– To jedna z moich ulubionych piosenek, jakie kiedykolwiek napisałem, ponieważ proces jej tworzenia był zupełnie inny – wspomina Lauv. – Usiadłem z Thomasem Newmanem, a on dał mi kilka dźwięków, nad którymi pracował. Zapytałem: „Czy mogę prosić o kilka minut, wyciągnąć pianino i włączyć mikrofon?”. To był freestyle – miałem melodie, akordy i kilka kluczowych linijek tuż po obejrzeniu tamtej sceny. Ta piosenka powstała pod wpływem chwili. Naprawdę fajnie było budować cały ten pejzaż dźwiękowy z Thomasem. Później połączyłem go z moim klasycznym brzmieniem.

Jeszcze na wczesnym etapie produkcji reżyser Peter Sohn wykorzystał jedną z piosenek Lauva jako symbol przyszłej współpracy. – Uwielbiam muzykę Lauva, więc kiedy w końcu mieliśmy okazję z nim pracować, odniosłem się do jego muzyki i tego, jak jej użyliśmy. Uchwycił piękno, które [Iskra i Wodek] widzieli w sobie nawzajem – wspomina Sohn. – Byliśmy bardzo wzruszeni, kiedy po raz pierwszy usłyszeliśmy jego piosenkę. To było niewiarygodne; czujemy ogromną wdzięczność za to, co wniósł do tego filmu.

Akcja filmu „Między nami żywiołami” rozgrywa się w Żywiołowie, mieście zamieszkanym przez przedstawicieli ognia, wody, ziemi i powietrza. Iskra to sprytna i ognista dziewczyna, która wbrew woli ojca zaprzyjaźnia się z zabawnym, płynącym z prądem chłopakiem imieniem Wodek. Bohaterowie zaczynają na nowo odkrywać otaczający ich świat. Film wejdzie do polskich kin 14 lipca.
Źródło: Universal Music Polska