Zapraszamy na webinarium organizowane przez akcję Masz Głos „Planowanie przestrzenne w nowych realiach. Jak skutecznie konsultować społecznie?”

We wtorek, 12 maja o godz. 19:00 zapraszamy na webinarium organizowane przez akcję Masz Głos Fundacji Batorego i Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich.

Podczas webinarium omówimy najważniejsze trudności związane ze społecznym planowaniem przestrzeni publicznej w obecnych realiach prawnych i w sytuacji pandemii oraz sprawdzimy, jak radzą sobie z tym gminy. Porozmawiamy także o:

konsultacjach społecznych – czym są i dlaczego tak ważne jest włączanie mieszkanek i mieszkańców w procesy decyzyjne;
dyskusji o przestrzeni ze społecznością lokalną – jak prowadzić ją teraz, gdy nie można tego zrobić w swobodny i znany dotąd sposób;
narzędziach IT, pomocnych w obecnych warunkach i sprawdzonych metodach konsultacyjnych;
przyszłości konsultacji społecznych za miesiąc, rok, dwa.

Aby wziąć udział w webinarium należy zarejestrować się TUTAJ, a we wtorek, 12 maja o 19:00 dołączyć do webinarium, klikając na link otrzymany w e-mailu potwierdzającym rejestrację. Udział w webinarium jest bezpłatny.

Uważasz, że to co robimy jest ważne? Pomóż nam działać, przekazując darowiznę >>> WPŁACAM

Webinarium prowadzą:

Joanna Suchomska – socjolożka związana z UMK, współpracowniczka Fundacji Pracownia Zrównoważonego Rozwoju w Toruniu. Moderatorka warsztatów, facylitatorka procesów społecznych, badaczka społeczna. Współautorka m.in. gminnych programów rewitalizacji, diagnoz społecznych obszarów zdegradowanych i rewitalizacji. Autorka publikacji o partycypacji w planowaniu przestrzennym Przepis na plan. Narzędziownik (2018).

Łukasz Broniszewski – działacz społeczny, filozof i marketingowiec. Prezes Fundacji Stabilo, członek Komitetu Monitorującego Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa i Krajowego Komitetu Ekonomii Społecznej. Koordynator badań społecznych i projektów, ekspert ds. konsultacji społecznych i szkoleń, trener. Współautor publikacji Planowanie przestrzenne dla każdego. Aktualnie współpracuje z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich przy projekcie dotyczącym kryzysów psychicznych wśród aktywistów i aktywistek.

Alicja Zaczek-Żmijewska
Fundacja im. Stefana Batorego

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl