Zapraszamy na WOTgames – rodzinne pikniki sportowe w całej Polsce

26 września, w niedzielę zapraszamy na „WOTGames” – rodzinne, darmowe pikniki sportowe w całej Polsce z okazji Święta Wojsk Obrony Terytorialnej. Już dzisiaj ruszają zapisy do sportowej rywalizacji w kategoriach „rekrut” – do 18 lat oraz „Terytorials” – powyżej 18 lat. W każdej lokalizacji na uczestników czeka 200 pakietów startowych oraz medale dla najlepszych. Kliknij w aplikację i podejmij wyzwanie: www.wotgames.wp.mil.pl. Zapraszamy też najmłodszych do strefy „Akademia terytorialsa”, czekają tam na was ciekawe konkurencje i nagrody!

Tegoroczne święto Wojsk Obrony Terytorialnej, poza uroczystym apelem na Pl. Marszałka Piłsudskiego w Warszawie, podczas którego wręczonych zostanie 6 sztandarów wojskowych, będzie miało wymiar sportowej rywalizacji w wielu gminach w Polsce. Poza formalnym świętowaniem, Terytorialsom przyświeca cel wyzwolenia aktywności fizycznej i zaangażowania mieszkańców lokalnych społeczności. Do sportowej rywalizacji, WOT zaprasza rodziny, dzieci i dorosłych. Wspólnie  celebrowane piąte święto WOT, tym razem na sportowo, pogłębi integrację i zaangażowanie w życie środowiska lokalnego. Od żołnierzy Wojska Polskiego oczekuje się propagowania zdrowego stylu życia i wdrażanie zasad „fair play” – taka idea przyświeca organizacji pikników wojskowych „WOTgames”.

Zapraszamy do 16 miejscowości, w każdym województwie:
Podlaskie – Wysokie Mazowieckie (Miejski Ośrodek Kultury przy ul. Ludowej 19)
Lubelskie – Grabowiec (teren sołectwa Grabowiec Góra)
Podkarpackie – Tryńcza (Tryńcza 127)
Warmińsko-mazurskie – Nidzica (plaża miejska)
Mazowieckie – Przysucha
Pomorskie – Nowy Staw (teren przy OSP Nowy Staw, ul. gen. Józefa Bema 6)
Kujawsko-pomorskie – Szubin (stadion boczny przy ul. Orzeszkowej)
Łódzkie – Opoczno (teren przy Zalewie Opoczno, ul. Wałowa)
Świętokrzyskie – Chęciny (teren pod zamkiem od ul. Jędrzejowskiej)
Małopolskie – Gorlice (rynek)
Wielkopolskie – Kazimierz Biskupi
Lubuskie – Drezdenko
Śląskie – Zawiercie (Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Stanisława Moniuszki 10)
Opolskie – Namysłów (Błonia Namysłowskie przy ul. Skikorskiego)
Zachodniopomorskie – Sławoborze (Stadion GLKS Pomorzanin przy ul. Kołobrzeskiej 17)
Dolnośląskie – Jawor (teren przy Zalewie Jawornik, ul. Myśliborska 27)

Najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami zapraszamy do strefy „Akademia Terytorialsa”. Będzie to przestrzeń edukacyjno – zabawowa dla dzieci oraz ich opiekunów. Najmłodsi poznają tam tajniki tematyki wojskowej i służby w WOT. Na ośmiu punktach edukacyjnych dzieci spotkają naszych żołnierzy – specjalistów z różnych wojskowych dziedzin. Dzieci poprzez zabawę będą zdobywały „sprawności”, a zdobycie ośmiu  będzie równoznaczne z otrzymaniem specjalnej nagrody oraz dyplomu. Aktywności na punktach będą maksymalnie angażowały uczestników. Wybrane zabawy „Akademii terytorialsa” to na przykład: „sokole oko”, „szkoła przetrwania” czy chociażby „poszukiwacz skarbów”. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy na specjalną stronę dedykowaną wydarzeniu: www.wetgames.wp.mil.pl.

Dorosłych zapraszamy do sportowej rywalizacji w strefie „Wspaniała dwunastka” – jej nazwa związana jest oczywiście z podstawowym modułem szkoleniowym WOT, czyli 12-osobową sekcją lekkiej piechoty.

W ramach strefy „Wspaniałej dwunastki” będzie rozgrywane 12 konkurencji sportowych. W zależności od wieku uczestnicy zostaną przydzieleni do kategorii „Rekrut” lub „Terytorials”. „Rekruci” będą musieli wykonać osiem wskazanych przez organizatora konkurencji, a „Terytorialsi” wszystkie dwanaście. Czas na ich wykonanie jest ograniczony długością trwania pikniku. Najlepsi w poszczególnych kategoriach oraz z podziałem na kobiety i mężczyzn otrzymają złote, srebrne i brązowe medale.

Wybrane konkurencje w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” to na przykład: „Relaks celowniczego” (czyli znane wszystkim pompki w czasie 1 min), „sprint sapera” (to znana z wojskowych testów sprawności „koperta”), „Zaprawa poranna” (to próba szybkości w worku), „Dostawa amunicji” (to bieg ze skrzynkami na czas) będą też konkurencje o tak wyszukanych nazwach jak „Wymagający porucznik”, „Surowy sierżant”, czy też „Musztra z pojazdami”.

Uwaga! Aby dołączyć do rywalizacji w ramach strefy „Wspaniała dwunastka” należy się wcześniej zarejestrować na stronie www.wetgames.wp.mil.pl.

Więcej informacji można znaleźć na specjalnej stronie www dedykowanej wydarzeniu: www.wetgames.wp.mil.pl.

Poza strefami zabawy dla najmłodszych i rywalizacji dla trochę starszych zapraszamy do strefy „Park Sprzętu Technicznego”, gdzie będzie można poznać nasze wyposażenie i uzbrojenie oraz do strefy „Plac apelowy”, gdzie będzie miejsce na pogadankę z kombatantem, zjedzenie pysznej wojskowej grochówki. Będzie to strefa relaksu. Tutaj  także każdy chętny do wstąpienia do WOT może porozmawiać z naszymi rekruterami.

Dodatkowo podczas pikniku sportowego obecny będzie mobilny punkt krwiodawstwa, punkt szczepień, punkt narodowego spisu powszechnego.. Terytorialsi zapraszająca na niezapomniane wrażenia sportowe! Podejmij wyzwanie i zbierz punkty, wygrywaj nagrody od Terytorialsów. Zapisz się na plaformie  WWW.WOTgames.ron.mil.pl  – liczba miejsc limitowana

Adblock test (Why?)

zródło: Infowire.pl