ZAYN z wyjątkową wersją live piosenki „Alienated”

Źródło: Universal Music Polska
04/15/24

ZAYN z wyjątkową wersją live piosenki „Alienated”

To drugi singiel zapowiadający nowy album artysty.

ZAYN opublikował poruszającą wersję live „Alienated”, drugiego singla zapowiadającego jego nadchodzący album. Krążek „ROOM UNDER THE STAIRS” ukaże się 17 maja nakładem Mercury Records.

Wykonanie będące pierwszym występem ZAYNA na żywo od 2016 r. pozwala fanom wsłuchać się w jego falset. – „Alienated” było pierwszą piosenką, którą napisałem z myślą o tym albumie. W pewnym sensie nadała ton całemu projektowi. Ukształtowała sposób, w jaki chciałem podejść do brzmienia własnego głosu, aranżacji gitar i ogólnego kierunku muzycznego – wyjaśnia ZAYN.

Przez ostatnie sześć lat ZAYN tworzył „ROOM UNDER THE STAIRS” w swoim domowym studiu na wsi w Pennsylwanii. Efektem prac jest najbardziej osobiste wydawnictwo w dotychczasowej karierze artysty, odzwierciedlające to, gdzie jest w życiu. Muzyk eksploruje na płycie nowe brzmienia, bazując na uduchowionym wokalu, żywych instrumentach i lirycznych tekstach.

– To mój ulubiony album ze wszystkich, które do tej pory zrobiłem – przyznaje ZAYN, dodając: – Głównie dlatego, że powstał w pełnej szczerości. Odsłoniłem się na nim z wszelkimi uczuciami. Chciałem sprawić, by każdy utwór brzmiał tak, jakbym siedział tuż obok ciebie i opowiadał, jak się czuję, śpiewając bezpośrednio dla ciebie. To surowy materiał, oszczędny w środkach. Od dawna chciałem stworzyć coś w takim stylu.

– Dave Cobb okazał się wspaniałym producentem do współpracy. Dzięki niemu, moja muzyka weszła na inny poziom. Niezmiernie doceniam jego pracę. Mam nadzieję, że wspólnie zabierzemy słuchaczy w intrygującą, magiczną podróż. Oby słuchało się Wam tego tak dobrze, jak mi dobrze nagrywało się ten album! – kontynuuje artysta.

Co najbardziej zainspirowało ZAYNA, by obrać taki kierunek na kolejnym albumie? Artysta przyznaje: – Wszystko wynika z tego, w jakim miejscu się znalazłem. Trzymałem się z daleka od wielu rzeczy, robiłem swoje, a to nakłoniło mnie, by spróbować o tym opowiedzieć w mojej muzyce. Zależało mi na kompletnym projekcie, nawet dla samego siebie, nie dla świata.

Przed premierą ZAYN zaskoczył fanów gościnnym występem w programie Jimmy’ego Fallona i wywiadem w cyklu „Hot Ones”. Artysta pojawił się także na okładce magazynu „L’Officiel Hommes”.

Nowy album ZAYNA można zamówić na muzyka.sklep.pl. Wydawnictwo jest dostępne na CD i w formie ekskluzywnego, podwójnego albumu winylowego.

ZAYN – „Room Under The Stairs” – lista utworów:

1. Dreamin

2. What I Am

3. Grateful

4. Alienated

5. My Woman

6. How It Feels

7. Stardust

8. Gates Of Hell

9. Birds On A Cloud

10. Concrete Kisses

11. False Starts

12. The Time

13. Something In The Water

14. Shoot At Will

15. Fuchsia Sea

ZAYN to autor niezliczonych przebojów, kompozytor i producent znany z fenomenalnego wokalu oraz umiejętnego łączenia muzyki pop oraz r&b. W 2023 roku wydał singiel po ponad dwuletniej przerwie – „Love Like This” z miejsca stało się jednym z największych przebojów wakacji. Jego solowy debiut trafił na szczyt list sprzedaży równocześnie w USA oraz Wielkiej Brytanii, co wcześniej nie udało się żadnemu brytyjskiemu soliście. Głównym singlem „Mind of Mine” był utwór „PILLOWTALK”, #1 na listach przebojów w 68 krajach na całym świecie. W USA singiel ma status pięciokrotnej platyny. Następcami albumu były złoty „Icarus Falls” oraz „Nobody Is Listening”.

W 2022 roku ZAYN otrzymał zaproszenie od spadkobierców Jimiego Hendriksa do nagrania nowej wersji utworu „Angel” z okazji 80. rocznicy urodzin legendarnego artysty. W dorobku ZAYNA znajdują się niezliczone nagrody, w tym Billboard Music Award, American Music Award, MTV VMA oraz dwie nominacje do Brit Award. ZAYN udziela się także w kwestiach społecznych – niedawno wystosował pismo do brytyjskiego premiera z apelem o zwiększenie funduszy na posiłki w szkołach dla najuboższych uczniów w Wielkiej Brytanii. W 2024 pojawi się w animacji zatytułowanej „10 Lives” u boku Simone Ashley.

blank