Zero tolerancji dla kierujących z promilami i spożywających alkohol wbrew zakazowi

Wielkimi krokami zbliża się wyczekiwane przez wiele osób święto, jakim jest Boże Narodzenie. Ważne, aby w tym szczególnym czasie pamiętać nie tylko o życzeniach i prezentach dla bliskich, ale przede wszystkim o odpowiedzialnym zachowaniu. Pamiętajmy, aby nigdy nie prowadzić pojazdu będąc pod wpływem alkoholu i stanowczo reagować, gdy ktoś z naszych członków rodziny lub znajomych będzie chciał jechać na podwójnym gazie. Być może nasze odpowiedzialne zachowanie uratuje czyjeś życie i zdrowie.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu w okresie świąt będą zwracać szczególną uwagę na stan trzeźwości kierujących, kierując się zasadą „zero tolerancji”.

Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest nie tylko przejawem skrajnej nieodpowiedzialności i zagrożeniem dla życia zarówno kierującego na podwójnym gazie, jak i innych uczestników ruchu drogowego, ale także przestępstwem, a które grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 do 60 tys. złotych.

Stróże prawa zwrócą także szczególną uwagę na osoby popełniające wykroczenia porządkowe związane ze spożywaniem alkoholu w miejscach objętych zakazem.

Warto przypomnieć, że godnie z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, zabrania się spożywania napojów alkoholowych w miejscu publicznym, z wyjątkiem miejsc przeznaczonych do ich spożycia na miejscu, w punktach sprzedaży tych napojów.

sierż. Kamil Zwierzchowski
Komenda Miejska Policji w Świnoujściu

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl

Radio Świnoujście

FREE
VIEW