„Zniknięcie Prezydenta rozwiązane” – informuje Zbigniew Osewski

„Zniknięcie Prezydenta rozwiązane” - informuje Zbigniew Osewski
Jak ustalił Zbigniew Osewski, prezydent miasta nie zniknął, lecz pracuje intensywnie nad ważnym dokumentem. Wspólnie z innymi osobami, których podpisy widnieją na dokumencie, prezydent ustala datę jego sporządzenia. Dokument ten został opublikowany 6 grudnia 2022 roku, po tym jak Osewski złożył zapytanie do urzędu miasta 24 listopada 2022 roku.

W dokumencie przedstawionym przez urzędników miasta, Osewski zauważył luki w ciągłości prawnej po stronie inwestora przy budowie parkingowca przy ulicy Dąbrowskiego. Nagłe pojawienie się tego dokumentu nie rozwiązało problemu. Na tak ważnym dokumencie brakuje daty jego sporządzenia.

Osewski dwukrotnie zapytał urzędników o brak daty na dokumencie, i otrzymał dwie odpowiedzi – jedną od Pana Krzysztofa Bagińskiego, drugą od pani Hanny Lachowskiej. Gdybyśmy mieli w Świnoujściu sprawna prokuraturę być może dowiedzielibyśmy się szybko, kiedy tak naprawdę dokument ten został „wyprodukowany”. Jednak na naszą prokuraturę nie ma co liczyć, więc będziemy musieli trochę poczekać.

„Zniknięcie Prezydenta rozwiązane” - informuje Zbigniew Osewski [1]

Dokument, zatytułowany "Umowa Trójstronna o Przeniesienie Praw i Obowiązków", jest nieważny. W związku z tym, pozwolenie na budowę parkingowca przy ulicy Dąbrowskiego powinno zostać wstrzymane ze skutkiem natychmiastowym. Obecnie, prezydent i osoby podpisane na dokumencie, pracują nad rozwiązaniem tej sprawy, co powoduje, że prezydent zaszył się w ciszy gabinetów.
„Zniknięcie Prezydenta rozwiązane” - informuje Zbigniew Osewski [2]

Warto dodać, że umowy podpisywała również pani Barbara Michalska. Czy to tylko przypadek? W końcu prawnicy biorą grube tysiące za obsługę prawną naszego urzędu. A powstał taki prawny bubel! Czy znajda się osoby odpowiedzialne za powstały bałagan?
źródło: www.iswinoujscie.pl