Zoe Wees z klipem do „Girls Like Us”

01/18/21

Zoe Wees z klipem do „Girls Like Us”

Zoe Wees prezentuje singiel oraz klip do utworu „Girls Like Us”. To już drugi singiel artystki, która z pewnością namiesza w tym roku. Fanami 18-letniej wokalistki i kompzoytorki są m.in. James Corden czy Zane Lowe. Artystka zyskała rozgłos za sprawą utworu „Control”, który stał się światowym wiralem ze względu na zachwycający wokal Zoe oraz mocny przekaz.

O „Girls Like Us” Zoe opowiada: – W klipie chciałam pokazać dwie strony tego, jak się teraz czuję. Pracuję ciężko, by stać się pewną siebie artystką, ale z drugiej strony wciąż jestem młodą kobietą i nie jest niczym nadzwyczajnym, że czasami wystarczy jeden komentarz, by moje poczucie własnej wartości poleciał w dół. Klip reprezentuje ten ból, ale też daje kopa, by poczuć swoją wewnętrzną moc. (…) Ciężko dorastało mi się w świecie, w którym – jak mi się wydawało – nie znajdę akceptacji. Wszyscy mamy swoje słabsze strony, ale tak naprawdę dzięki nim jesteśmy prawdziwie piękni.

Zoe Wees pokazuje środkowy palec nierealnym kanonom piękna oraz chce wesprzeć wszystkie dziewczyny, które zmagają się z presją otoczenia, wszechobecnych marek, influencerów i algorytmów: – Chodzimy po świecie z klapkami na oczach. A pod koniec dnia wszyscy kładziemy się do łóżka bez makijażu, w najbrzydszych ciuchach i budzimy się z szopą na głowie.

Pierwszy singiel Zoe Wees, „Control”, został dodany do dwóch najważniejszych playlist w serwisach cyfrowych: Spotify Today’s Top Hits oraz Apple Music Today’s Hits. Utwór do tej pory zgromadził ponad 275 mln streamów na całym świecie. Piosenka znalazła się także w 58 zestawieniach Viral Charts w Spotify oraz osiągnęła status złotej płyty w pięciu krajach. Artystka znalazła się na listach Amazona Ones To Watch oraz YouTube’a On The Rise na 2021 rok.

Źródło: Universal Music Polska