Zucchero i Jack Savoretti ​w duecie

Źródło: Universal Music Polska
02/26/24

Zucchero i Jack Savoretti ​w duecie

Nowa wersja „Senza Una Donna (Without A Woman)” już w sieci.

W związku ze zbliżającymi się trzema koncertami w prestiżowej londyńskiej sali Royal Albert Hall, Zucchero wydał nową wersję klasycznego „Senza Una Donna (Without A Woman)”. Piosenka doczekała się nowej aranżacji i gościnnego występu Jacka Savorettiego. Po radiowej premierze w audycji „The Zoe Ball Breakfast Show” na antenie BBC Radio 2, utwór trafił na platformy streamingowe.

Współpraca z Jackiem Savorettim zaowocowała kolejnym wcieleniem ponadczasowego hitu. Jego niezwykły, szorstki, głęboki i pełen nostalgii głos ubarwił nową aranżację, nadając jej magicznego wymiaru.

Pierwotna wersja singla nagranego wspólnie z Paulem Youngiem ukazała się w 1991 r. do dziś sprzedała się w liczbie ponad 5 mln kopii na całym świecie, będąc jedynym singlem włoskiego artysty, który trafił na szczyt zestawienia Eurochart Hot 100 Singles. Międzynarodowy sukces Zucchero przełożył się ponadto na singiel numer 1 w Belgii, Szwecji, Norwegii, i na Islandii. Piosenka uplasowała się na drugiej pozycji w Brazylii, Korei Południowej, Francji, Niemczech, Irlandii, Holandii, Polsce, RPA i Szwajcarii, w Danii była numerem 3, w Wielkiej Brytanii dotarła do czwartego miejsca w Stanach Zjednoczonych do piątego.

Zucchero rozpoczyna w marcu „Overdose D’Amore World Wild Tour 2024”. Daty koncertów artysty są dostępne na jego oficjalnej stronie.

Ukrywający się pod pseudonimem Zucchero włoski wokalista, muzyk i songwriter Adelmo Fornaciari jest zaliczany do ścisłej czołówki włoskich muzyków bluesowych. Na przestrzeni trwającej już cztery dekady kariery artysta sprzedał ponad 60 mln płyt. Artysta koncertował na całym świecie i nagrywał z gigantami muzyki. Wśród jego współpracowników znajdują się takie osobistości jak Luciano Pavarotti, Andrea Bocelli, Eric Clapton, Joe Cocker, Miles Davis, B.B. King, Sting czy Paul Young. Twórczość Zucchero charakteryzuje się oryginalnym połączeniem śródziemnomorskiej tradycji z elementami bluesa, gospel i soulu – gatunków typowych dla południa Stanów Zjednoczonych.

Na przestrzeni swojej bogatej kariery artysta zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym dwie World Music Awards, sześć IFPI Platinum Music Awards. Artysta był nominowany do Grammy, a w ojczyźnie przyznano mu odznaczenie komandora Orderu Zasługi Republiki Włoskiej.

Jack Savoretti ma na koncie siedem albumów wydanych w ciągu ostatnich 17 lat. Dwa z jego krążków – „Singing To Strangers” (2019) i najnowszy –„Europiana” (2021) znalazły się na szczycie brytyjskiej listy bestsellerów. Jego wyjątkowy talent pozwolił mu współpracować z ikonami kultury takimi jak Bob Dylan, Kylie Minogue, Shania Twain i Nile Rodgers. Artysta ma wyjątkowy dar do przekazywania swoją twórczością muzycznych korzeni – z jednej strony są to kalifornijskie brzmienia z lat 60. i 70., z drugiej – europejski klimat nawiązujący do Charlesa Aznavoura czy Lucio Battistiego. Savoretti, który wystąpił na tegorocznym festiwalu w Sanremo, pracuje obecnie nad swoim ósmym albumem.

blank