Ania Dąbrowska i Robert Cichy we wspólnym singlu

Źródło: Sony Music Entertainment Poland

„Nowolipki” to pierwszy singiel zapowiadający „Spacer po Warszawie” – projekt muzyczny powstały dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury, Roberta Cichego i zaproszonych przez niego gości.

Robert Cichy, Ania Dąbrowska – Nowolipki

Go to Robert Cichy, Ania Dąbrowska – Nowolipki.

Czytaj więcej

„Spacer po Warszawie” to album konceptualny. W utworach, które na nim usłyszymy, artyści związani ze stolicą przedstawiają nam jej współczesne oblicze – opowiadają o wybranych przez siebie zakątkach kojarzące się z nimi osobiste wspomnienia albo historie, które się na warszawskich ulicach wydarzyły lub tylko mogły wydarzyć. Celem projektu jest oddanie hołdu Warszawie i przypomnienie jej związków z polską muzyką popularną.
Za koncepcję artystyczną i produkcję muzyczną odpowiada Robert Cichy – artysta, który za swoje autorskie płyty ,,Smack” i ,,Dirty Sun”, kolejno w 2019 i 2021 roku, został nagrodzony statuetką Fryderyka. Uczestniczył w blisko stu nagraniach płyt polskich artystów, w różnych rolach: od kompozytora po instrumentalistę, a część z tych produkcji otrzymała tytuł Złotej lub Platynowej Płyty. W swojej działalności muzycznej nie skupia się na określonych gatunkach muzycznych, z równą łatwością porusza się zarówno w popie, rocku, muzyce alternatywnej czy hip-hopie. Stale też eksperymentuje z brzmieniem i charakterem kompozycji, co na pewno usłyszymy w projekcie ,,Spacer po Warszawie’’.
Album składa się z dziesięciu utworów, napisanych i wykonanych przez zaproszonych artystów. Wspólnie z nimi Robert Cichy nakreślił osobistą muzyczną mapę miasta. Tak powstała płyta, na której kolejne utwory zostały nazwane na cześć stołecznych ulic, tworząc trasę szczególnego spaceru po Warszawie. Pierwszym przystankiem na tej trasie jest ulica Nowolipki.
Zaproszona przez Roberta Ania Dąbrowska to zarówno autorka tekstu, jak i wykonawczyni utworu. Wydawcą i producentem albumu „Spacer po Warszawie” jest Narodowe Centrum Kultury.
Zapraszamy do posłuchania singla „Nowolipki”, który stanowi początek tej muzycznej podróży.
blank