Becky Hill łączy siły z Sonnym Foderą

Źródło: Universal Music Polska
01/19/24

Becky Hill łączy siły z Sonnym Foderą

Singiel „Never Be Alone” już dostępny.

Becky Hill – laureatka dwóch nagród BRIT, która ma na koncie ponad 10 mld streamów swoich utworów, a także siedem singli w Top 10 brytyjskiej listy przebojów, dopisuje kolejne rozdziały swojej muzycznej historii. Najpierw nagrane z Lewisem Thompsonem „Side Effects” trafiło na playlistę BBC Radio 1, stając się radiowym hitem numer 1, potem współpraca z duetem Chase & Status w utworze „Disconnect”, który dotarł do szóstego miejsca listy najpopularniejszych singli i pokrył się złotem. Dodajmy do tego, że łączna sprzedaż jej muzyki przekroczyła już 7,4 mln egzemplarzy. Teraz artystka kontynuuje znakomitą passę, wchodząc w 2024 r. nowym singlem „Never Be Alone” nagranym z pionierem muzyki tanecznej Sonnym Foderą.

Premierowa piosenka czerpie z wywodzących się z głębi kultury klubowej wpływów Becky. Jej parkietowa linia melodyczna połączona z produkcją Fodery tworzy znakomitą mieszankę potężnych basów, pulsujących bitów, lśniących syntezatorów i nadających całości wyjątkową atmosferę chwil spokoju, które pomagają wzmocnić efekt punktu kulminacyjnego utworu.

– „Never Be Alone” to opowieść o tym, jak wygląda świat po lockdownie, który wymusił izolację i dystans. Ja i mój partner jesteśmy częścią przemysłu muzycznego i oboje naprawdę odczuliśmy pełnię siły obostrzeń nałożonych na branżę eventową. Nasze kariery były zagrożone, a ja naprawdę doświadczyłam spirali momentów załamania u osoby, którą kochałam i która całe życie pracowała nad układaniem line-upów dla festiwali i klubów. Napisałam tę piosenkę wspólnie z moją wieloletnią współpracowniczką Karen Poole („Remember”, „History” i „Disconnect”), czerpiąc inspirację z czasu, gdy żyliśmy osobno, a ja czułam się bezradna wobec jego rozpaczy – mówi Becky.

– Uwielbiam w tym singlu to, że wykracza poza czas lockdownu i jest aktualny nawet teraz, gdy potrzebujemy być dla siebie wzajemnie bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Grałam tę piosenkę podczas moich letnich koncertów i niesamowicie było obserwować reakcję publiczności. Jestem niezwykle podekscytowana tym, że mogę pokazać ludziom, jaki wkład w „Never Be Alone” wniósł Sonny Fodera. To jeden z niewielu twórców na scenie muzyki tanecznej, z którymi jeszcze nie współpracowałam – dodaje gwiazda.

Urodzony w Australii i mieszkający na stałe w Londynie Sonny Fodera ma talent do tworzenia potężnej, a przy tym nasyconej namacalnymi emocjami muzyki house, co zdaniem redakcji „Mixmag” kwalifikuje go do ścisłej czołówki tego nurtu. Dzięki kapitalnym autorskim utworom oraz remiksom stał się ulubionym współpracownikiem takich artystów jak choćby Tiesto, Diplo, MK czy 21 Savage. Sonny gromadzi podczas swoich setów DJ-skich komplety publiczności na całym świecie. Artysta występował już m.in. w prestiżowych Brixton Academy w Londynie czy Mayfield Depot w Manchesterze, a także na festiwalach Coachella, Tomorrowland, Glastonbury, czy EDC w Vegas.

2023 r. obfitował w osiągnięcia i dobre wieści dla Becky Hill. Oprócz wymienionych na początku sukcesów, artystka została uznana najlepszą wokalistką podczas Drum & Bass Arena Awards. Becky ma za sobą doskonale przyjęty występ na Glastonbury i letnią rezydenturę YOU/ME/US na Ibizie. Gwiazda spełnia się także jako podcasterka – w ubiegłym roku gościem w jej programie „The Art Of Rave” był Fatboy Slim. W pierwszym sezonie podcastu pojawili się m.in. Roni Size, Fabio & Grooverider, Sister Bliss, Andy C i Pete Tong.

Zainteresowanie biletami na jesienną trasę Becky po Wielkiej Brytanii i Irlandii zaskoczyło nawet organizatorów. Wystarczyły trzy dni, by sprzedano 80 ze 130 tys. dostępnych wejściówek. Becky występuje obecnie w Australii i Nowej Zelandii, skąd w kwietniu przeniesie się do Europy, by zagrać swoją pierwszą trasę na kontynencie. Szczegółowa rozpiska koncertów Becky znajduje się na jej oficjalnej stronie. 15 kwietnia artystka wystąpi w Polsce.

blank