Becky Hill odsłania karty. Album „Believe Me Now?” już w maju

Źródło: Universal Music Polska
01/31/24

Becky Hill odsłania karty. Album „Believe Me Now?” już w maju

Na płycie znajdą się m.in. hity „Disconnect”, „Side Effects” i niedawny „Never Be Alone”.

Świeżo po zdobyciu trzeciej z rzędu nominacji do BRIT Award Becky Hill oficjalnie zapowiedziała premierę swojego drugiego albumu. Wyczekiwane przez fanów artystki „Believe Me Now?” ukaże się 31 maja nakładem Polydor Records/Eko Records. Laureatka dwóch nagród BRIT, której piosenki zgromadziły już ponad 10 mld streamów, już od dawna ma status jednej z najbardziej wpływowych wokalistek w muzyce tanecznej i popie, ale nowa płyta ma go ugruntować.

„Believe Me Now?” to najbardziej kompletny i najpełniej definiujący karierę Becky projekt w jej dorobku. Artystka jeszcze głębiej zanurza się w nim w swoje życiowe pasje – undergroundową muzykę taneczną i kulturę klubową. Niezależnie od tego, czy czerpie wpływy ze świata drum’n’bassu, house’u, techno czy atmosferycznego trance’u, potrafi zachować wiarygodność i spójność, co docenia publiczność na całym świecie.

Na nowym albumie Hill znajdą się m.in. „Side Effects” – hit, który zajął pierwsze miejsce w zestawieniu US airplay, „Disconnect” z duetem Chase & Status (szóste miejsce w Wielkiej Brytanii i status złotej płyty) oraz niedawny, świetnie przyjęty singiel „Never Be Alone”, w którym artystkę wspiera Sonny Fodera. Przy „Believe Me Now?” Hill pracowała z producentami z najwyższej półki – na liście współpracowników znaleźli się m.in. PARISI, Mark Ralph, Toddla T, Maur, Solardo, MJ Cole, Jax Jones i Franky Wah.

– Tworzenie tego albumu było dla mnie wielką przyjemnością – deklaruje Becky, dodając: – Pojawił się w przełomowym momencie mojego życia. Zostawiam za sobą burzliwe lata dwudzieste i wchodzę w trzydziestkę jako bardziej dojrzała, pewna siebie i świadoma kobieta. Płyta bardzo dobrze to odzwierciedla. Chciałam, by była głęboko zakorzeniona w muzyce tanecznej, ale jednocześnie by moje piosenki opowiadały historie o samotności, wspólnocie, miłości i zdradzie. Nie mogę się już doczekać, kiedy podzielę się ze światem całym albumem. 

2023 r. obfitował w osiągnięcia i dobre wieści dla Becky Hill. Oprócz wymienionych na początku sukcesów, artystka została uznana najlepszą wokalistką podczas Drum & Bass Arena Awards. Becky ma za sobą doskonale przyjęty występ na Glastonbury i letnią rezydenturę YOU/ME/US na Ibizie. Gwiazda spełnia się także jako podcasterka – w ubiegłym roku gościem w jej programie „The Art Of Rave” był Fatboy Slim. W pierwszym sezonie podcastu pojawili się m.in. Roni Size, Fabio & Grooverider, Sister Bliss, Andy C i Pete Tong.

Zainteresowanie biletami na jesienną trasę Becky po Wielkiej Brytanii i Irlandii zaskoczyło nawet organizatorów. Wystarczyły trzy dni, by sprzedano 80 ze 130 tys. dostępnych wejściówek. Becky występuje obecnie w Australii i Nowej Zelandii, skąd w kwietniu przeniesie się do Europy, by zagrać swoją pierwszą trasę na kontynencie. Szczegółowa rozpiska koncertów Becky znajduje się na jej oficjalnej stronie. 15 kwietnia artystka wystąpi w Polsce.

blank